Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Hispaanias on COVID-19 pandeemia kaotanud palju töökohti
Möödunud aastal kaotas Hispaanias töö ja sotsiaalkindlustuse 360 105 inimest. See tähendab, et pandeemia hävitas umbes 1,86 protsenti töökohtadest kogu riigis ja töötuse määr tõusis möödunud aastal peaaegu 23 protsendi võrra.
Registreeritud töötute arv kasvas detsembris võrreldes eelnenud kuuga 36 825 inimese võrra. Pandeemia kevadistel kõrghetkedel märtsis ja aprillis oli vastav näitaja ligi 600 000 inimest. See tähendab, et praegune aktiivselt tööd otsivate töötute arv oli detsembris 3 888 137 inimest. Möödunud aasta jooksul kasvas registreeritud töötute arv umbes 720 000 inimese võrra.
Ettevõtete tiimiüritused liiguvad järjest kaugemale klassikalisest seminaripäevast, kus hommikust õhtuni täidetud ajakava jätab inimestele vähe ruumi omavaheliseks suhtluseks. Saates “Lõunapaus” räägitakse, miks otsivad ettevõtted üha enam paikasid, kus keskkond ise aitaks inimesed töörežiimist välja tuua ning looks võimaluse rahulikumaks ja sisulisemaks koosolemiseks.