Kahtlustus või süüdistus võib saada aluseks tööalasesse tegevusse sekkumisele

Üha sagedasemad on avalikkuse ootused, et kui isikule on esitatud kahtlustus kuriteos, siis tuleks ta kohe oma tööst eemaldada, lahti lasta. Aga kui seaduslik on sedalaadi hukkamõist, mis päädib ilma jõustunud kohtuotsuseta isikuga töösuhte lõppemisega?
Kas lasta lahti, kui töötaja on saanud kahtlustuse kuriteos?
  • Kas lasta lahti, kui töötaja on saanud kahtlustuse kuriteos?
  • Foto: Pixabay
Sedalaadi avaliku hukkamõistu kaasusi on viimasel ajal olnud mitmeid, alates kõrgetest politseijuhtidest, kes justkui on käitunud seaduse vastaselt, on olnud ka erinevaid ametnikke, kes kahtlustuse kohaselt on võtnud lubamatud meelehead, kui ka treener, kes oma hoolealuseid justkui ära kasutas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 09:02
Eestis loodud Yester aitab luua selguse personalitöös
Kui personalitöö on jaotunud Excelite, e-kirjade ja erinevate süsteemide vahel, võib ühel hetkel kuluda rohkem aega info otsimisele kui otsuste tegemisele. Puhkuseinfo ei pruugi klappida, dokumendid liiguvad edasi-tagasi ja juhtidel puudub reaalajas ülevaade toimuvast. Sellises olukorras tekivad paratamatult vead, topelttöö ja segadus. Nii see olema ei peaks.

Viimased uudised

Uudised
  • 30.04.26, 11:00
Ohutus ei ole juhus: tööõnnetused sünnivad juhtimisotsustest
Aastaga vigastas end tööl üle 3000 inimese!
Uudised
  • 30.04.26, 09:45
Kogu tõde töökuulutuste kohta: AI paljastab nõrgad kohad
Kas su töökuulutus ütleb 5 sekundiga, millega on tegu?
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 09:02
Eestis loodud Yester aitab luua selguse personalitöös
Uudised
  • 30.04.26, 09:00
Annika Essén-Suuronen: kui juht on vaid parandaja ja otsustaja, saab temast organisatsiooni pudelikael
Arvamused
  • 29.04.26, 10:30
Villu Teearu: vaibkoodimise riskikoht on liigne uljus
Lause “ma ei oska“ asendub küsimusega ”kuidas ma peaks seda ülesannet masinale turvaliselt ja mõistlikult kirjeldama“.
Uudised
  • 29.04.26, 09:45
Rinel Pius palgadirektiivist: suur töö on veel kõigis kolmes riigis ees
Investor Kristi Saare: “Mind maksumaksjana vihastas, kui minister ütles, et maksame trahvi - minu rahaga makstakse neid mõttetuid trahve”
Uudised
  • 29.04.26, 09:43
Lisatöö pole enam valik: iga neljas töötaja otsib lisasissetulekut
Arvamused
  • 29.04.26, 09:00
A mis see HR teeb muidu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele