Iga kümnes eestimaalane peab tööstressi normaalsuseks
Üle poole küsitletud eestimaalastest kinnitas, et on viimase aasta jooksul tööstressi kogenud, suurema osa sõnul on selle taga suur töökoormus, mis väljendub pidevas väsimuses ja halvas tujus.
Kõige rängemalt on tööstress tabanud 25–34-aastaseid inimesi.
Foto: Meeli Küttim
Enam kui kümnendik Seesami küsitlusele vastanutest leidis, et vastutusrikka tööga kaasnev stress on normaalne nähtus, mille vastu polegi võimalik midagi ette võtta. Tervisekindlustuse tootejuhi Marit Raagi sõnul on tööstress tabanud kõige rängemalt 25–34-aastaseid inimesi, kelle seast lausa 84% tunnistas tööstressi kogemist.
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.