Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Välisvärbamine kui lahendus tööjõupuudusele
Eesti rahvaarv kahaneb ja tööjõupuudus kimbutab. Statistikaameti prognoosi kohaselt väheneb meie rahvaarv eesoleva kümne aasta jooksul 27 000 – 43 000, 20 aastaga aga isegi 63 000 – 98 000 inimese võrra.
Foto: GraphicStock
Seniste rahvastikusuundumuste jätkumisel väheneb rahvastik keskmiselt 4800 inimese võrra aastas, tööealiste arv umbes 6000 võrra aastas. Kindlasti pole konkurentidelt spetsialistide üleostmine jätkusuutlik lahendus. Just seepärast ongi välisvärbamine üks alternatiiv.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!