Ohuolukord töösituatsioonis – kuidas seda lahendada?

Turvalisus? Kas minu töökeskkond on turvaline? Kuidas käituda agressiivsuse ja rünnakute korral? Need on küsimused, millele hakkame vastust otsima siis, kui midagi juhtub, kuid siis on juba hilja.

Inimestega suheldes on oluline olla valmis kokku puutuma erinevate emotsioonidega ja kasutama sobivat suhtlusstiili. Hea, kui suudame suhtlemisel lähtuda põhimõttest, kuidas inimest aidata, mitte aga teda tõrjuda ja mõelda temast kui ebamugavast isikust lahtisaamisest. Tänapäeval, kui meie töökeskkonnas on eri kultuuridest päit inimesi, peame mõistma eri kultuuride iseärasusi, nende kultuuride esindajate käitumist ja hoiakuid, see lihtsustab konfliktide ärahoidmist.

Peamiseks kitsaskohaks on emotsioonide välja näitamine: oleme harjunud vaoshoitud kaasmaalastega, kuid mida lõunapoolsemad on inimesed, seda emotsionaalsemad ollakse, ja kui me ei ole selleks valmis, võivad niisugused emotsioonide väljapursked olla hirmutavad.

Põhilised vead, mida suheldes tehakse:

  • suhtlemine võimupositsioonilt (nii on ja nii jääb, KÕIK);
  • enese kõrvaldamine teemast (mina ei tea midagi, mina ei saa midagi teha);
  • minnakse kaasa emotsioonidega (karjume teineteise peale);
  • me näeme teisi, ega ei arvesta oma käitumisega ( mul ei ole teile midagi öelda, NÄGEMIST! Hmm, miks ta vihastas?).

Kuidas toimida kolleegi ootamatu käitumise korral? Kuidas tulle toime agressiivse ja ründava kolleegi või kandidaadiga? Kuidas käituda nii, et su tegevusest on kasu, mitte kahju? Seda kõike kuuled täpsemalt juba 20. veebruaril Mustamäe Apollos toimuval Personaliuudiste aastakonverentsil, kus turvalisuse teemal kõnelejana astub üles Sisekaitseakadeemia Politsei- ja Piirvalvekolledži õppejõud Rene Murumaa. Info ja registreerimine SIIN!

Osale arutelus

  • Rene Murumaa, Sisekaitseakadeemia

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valdkonna töökuulutused

AZETS INSIGHT otsib särasilmset PERSONALISPETSIALISTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. märts 2019