• 05.03.24, 15:24

Personalijuht: äkki peaks naised edaspidi poes palgalõhe võrra vähem maksma?

Tänane võrdse palga päev tuletab meelde, et Eestis peavad naised tänavu meestega võrdse palga teenimiseks töötama 45 tööpäeva rohkem. See on valus statistika, mis nõuab paranemiseks ettevõtete palgapoliitika suuremat läbipaistvust, tõdeb Reitan Convenience Estonia personalijuht Age Pettai.
Reitan Convenience Estonia personalijuht Age Pettai
  • Reitan Convenience Estonia personalijuht Age Pettai
  • Foto: Reitan Convenience Estonia
Sooline palgalõhe näitab naiste ja meeste keskmise brutotunnitasu erinevust. Statistikaameti andmetel on Eestis keskmine brutotunnitasu naistel koguni 17,7% väiksem kui meestel. “Tänane palgalõhe on homne pensionilõhe ehk sama töö eest meestele ja naistele erinevat palka makstes loome ühiskonnas ebavõrdsust kogu elukaare ulatuses,” ütleb Pettai.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.10.25, 14:23
Mobiilne kokteilibaar Booze Mule tuleb kohale ja tõmbab sündmuse käima
Olgu tegu era- või firmapeoga, pulma või sünnipäevaga, neis kõigis on üks asi, mis jääb meelde ning muudab atmosfääri – see on kokteil. Soovist sündmusest meeldejääv teha ning klassikaks kujunenud rumm-koola segust midagi põnevamat pakkuda, sai alguse Hans Kaigase loodud mobiilse kokteiliteenuse ettevõte Booze Mule.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele