Aasta lõpp tõi töötuse kasvu: Eestis ületas määr 6% künnise, naabrid püsivad paremas seisus
Eesti registreeritud töötus kerkis detsembris 6,3%-ni, möödudes selgelt Läti 5% tasemest. Kui Eestis on töötute hulk aastaga kasvanud, siis lõunanaabrid lõpetasid aasta mullusest tugevama tulemusega.
Töötukassa värske statistika kohaselt oli detsembri lõpus Eestis töötuna arvel 44 667 inimest. Võrreldes novembriga kerkis töötuse määr 0,2 protsendipunkti võrra, ületades ka aasta varasemat taset, teatas LHV analüütik Raido Tõnisson.
Möödunud aastal püsis registreeritud töötute arv valdava osa ajast alla 50 000 piiri ning töötus langes võrreldes aasta varasemaga. Mastaapseid koondamislaineid ei tulnud, tööle liikumine kiirenes ja värbamisaktiivsus näitas ettevaatlikke paranemismärke.
2025. aastal edastasid tööotsijad CVKeskus.ee tööportaalis avaldatud tööpakkumistele üle 1,9 miljoni kandideerimisavalduse ning enim tahetud töökohtadele kandideeris korraga rohkem kui 1500 inimest.
USA Tööministeeriumi teisipäeval avaldatud andmete kohaselt lisandus novembris USA majandusse 64 000 töökohta, samal ajal kui töötuse määr tõusis 4,6 protsendini.
Go Bus võttis kasutusele uue digitaalse bussitellimise keskkonna, kus klient saab pärast reisiandmete sisestamist kohe ülevaate saadaolevatest bussidest ja esialgsest hinnast. Nii saab transpordi planeerimisega kiiresti edasi liikuda hinnapakkumist ootamata.