Eesti toitlustusteenuste pakkuja Baltic Restaurants Estonia töötajaskonnast moodustavad üle 10 protsendi vähenenud töövõimega inimesed. Ettevõtte personalijuhi Helin Jõe-Vaheri sõnul on tööandjate hirm palkamisel asjatu, sest nii motiveeritud ja teotahtelisi töötajaid tuleb tavaliselt tikutulega otsida.

- Baltic Restaurantsi personalijuht Helin Jõe-Vaher.
- Foto: susan must
„Vähenenud töövõimega inimesi iseloomustab eriliselt suur pühendumus, mis aitab meie ettevõttel just praeguses tööturu olukorras tööjõu voolavust vähendada ning seeläbi ühtset meeskonnatunnet hoida. Kuna peame ka sotsiaalset vastutust väga oluliseks teemaks, siis otsime sageli võimalusi, kuidas seda nii värbamisel kui ka töötajatele sobivate tingimuste loomisel arvesse võtta. See on kindlasti üks põhjustest, miks meie kollektiivi kuulub suur hulk vähenenud töövõimega inimesi,“ selgitas Helin Jõe-Vaher.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.