Käed on esimesed kutsehaiguse ohvrid

Kontoritoo
Eriti sagedasti on diagnoositud karpaalkanali sündroomi.

Terviseameti värske ülevaade kutsehaigustest näitab, et kõige suurema löögi all on kutsehaiguste mõttes käed. Samuti on teada, mis elukutsete esindajad keskmisest tõenäolisemalt kutsehaiguse saavad ja kui vanalt.

Kutsehaigetel olid füsioloogilistest ohuteguritest enim mõjutatud kehapiirkonnaks käed (51,1%), kirjutab terviseamet. Silma torkab, et eriti palju on diagnoositud karpaalkanali sündroomi, mis on neuroloogiline haigus, kuid mida ravivad ka ortopeedid. Selle haiguse puhul kipuvad käed öösiti ära surema ja hiljem ka päevasel ajal valutama.

Ametite poolest saab välja tuua traktoristi, klienditeenindaja, juuksuri, pakkija, koka, operaatori, bussijuhi, raietöölise ja kondiitri, ametid, mille puhul olid mõjutatud nii  käed kui õlavööde (31,9%), on operaator, keevitaja, tisler, puidutööline, õmbleja ja liinitööline. 

Lihasluukonna- ja sidekoehaigused on peamised esmase püsiva töövõimetuse põhjustajad, 2014. aastal diagnoositi meestel ja naistel kokku 3127 (meestel 1348, naistel 1779) lihasluukonna- ja sidekoehaigust. Keemilised ohutegurid ja hingamisteid ärritavad  ained  põhjustasid kutsehaigestumist naistel sagedamini kui meestel. Hingamisteid ärritavad ained põhjustasid kutsehaigestumise neljal naisel ja ühel mehel.

Terviseamet avaldas märtsi alguses kutsehaigestumise aruande 2014. aastal. Nii nagu varasematel aastatel, diagnoosisid töötervishoiuarstid ka üldise kutsehaigestumise sagedamini naistel – kutsehaigetest 68% olid naised (n=38) ja 32% mehed (n=18). Meeste keskmine vanus oli 55,7 eluaastat, naistel 53,9 eluaastat. Kutsehaigestunu keskmine vanus oli 54,5 eluaastat. Neli kutsehaiget oli 30ndates eluaastates.

Töötervishoiuarstid diagnoosisid 56 isikul kokku 187 kutsehaigust, millest närvisüsteemihaigused  moodustasid 
13,3%, kõrva- ja nibujätkehaigused 2,7%, vereringeelundite  haigused 2,7%, hingamiselundite haigused 2,7%, naha-  ja nahaaluskoe haigused 1,6%, lihasluukonna- ja sidekoehaigused 74,3% ja välispõhjuste toime tagajärjed 2,7%.

Allikas: Terviseuudised.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Valdkonna töökuulutused