Autor: Personaliuudised.ee • 22. jaanuar 2019
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Selgusid Eesti töötajate enim armastatud tööandjad

Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastasest uuringust selgusid Eesti töötajate enim armastatud tööandjad ehk ettevõtted, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviks. Esikoha noppis Eesti Energia, keskmise suurusega ettevõtete seast valiti ihaldusväärseimaks Cleveron.
Foto: Scanpix/Panthermedia

Eesti ihaldusväärseim ettevõte 2019 on Eesti Energia AS, teisele kohale tõusis Swedbank AS ja kolmandale kohale Telia Eesti AS. Swedbanki jaoks on tegu ajalooliselt kõrgeima kohaga parimate tööandjate tabelis. Varasemalt on korduvalt piirdutud kõrge 3. kohaga.

TOP 20 Eesti ihaldusväärseimat tööandjat

Sulgudes on esitatud koht eelmise aasta pingereas.

1(1)Eesti Energia AS

2(4)Swedbank AS

3(2)Telia Eesti AS

4(5)Transferwise Ltd Eesti filiaal

5(3)Skype Technologies OÜ

61(9)Cleveron AS

7(8)OÜ Playtech Estonia

8(10)Pipedrive OÜ

9(7)AS LHV Pank

10(-)Taxify OÜ

11(11)Microsoft Estonia OÜ

12(6)AS Tallink Grupp

13(15)AS Tallinna Lennujaam

14(-)Utilitas

15(14)Nortal AS

16(13)Elisa Eesti AS

17(12)Tartu Ülikool

18(9)ABB AS

19(17)Orkla Eesti AS (Kalev ja Põltsamaa Felix)

20(18)Kaubamaja AS

CVKeskus.ee on uuringut korraldanud kaheksa aastat ning vaid aastal 2014 suutis Eesti Energia eest võidu haarata Skype Technologies, kes pidi tänavu piirduma 5. kohaga. Uute tulijatena on parimate tööandjate sekka suutnud kerkida Taxify OÜ ja Utilitas.

„Atraktiivne tööandja kuvand tekitab töövõtjates usaldust ja suurendab soovi ettevõttega liituda,” kommenteeris uuringut CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Nimelt selgus värskest uuringust, et lausa iga kümnes töövõtja on sobiva tööpakkumise korral valmis kandideerima vähemalt ühte Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringu esikolmikusse kuuluvasse ettevõttesse tööle. Praegusel keerulisel tööturul loob seega tööandja ihaldusväärne maine tuntava konkurentsieelise parimate töökäte värbamisel.”

Auväärt lisas, et ihaldusväärseimate tööandjate sekka kerkimiseks ei piisa vaid konkurentsivõimelisest palgatasemest, vaid see nõuab juhtidelt tuntavat panust. „Peamine omadus, mida töövõtjad Eesti parimate tööandjate puhul kõrgelt hindavad, on tööandja loodud keskkond, kus töötaja tunnetab, et tal on võimalik end teostada, areneda ja karjääri teha. Lisaks pakub vastajate arvates ihaldusväärne tööandja head töötasu ning tema juures töötavad ettevõtlikud ja innovaatilised töötajad, kes vastutavad suurte asjade eest. Nad viivad koos meeskonnaga ellu olulist missiooni,” kirjeldas ta uuringust selgunud ihaldusväärseimate tööandjate omadusi.

Viljandi tehnoloogiaettevõtte edu

Eesti ihaldusväärseimate keskmise suurusega tööandjate esiviisik

1Cleveron AS

2Starship Technologies OÜ

3Veriff OÜ

4Helmes AS

5Proekspert AS

Esimest korda otsustas CVKeskus.ee eraldi välja tuua ka keskmise suurusega ettevõtete edetabeli. Ihaldusväärseima 50 kuni 249 töötajaga tööandja tiitli haaras Cleveron, teise koha saavutas Starship Technologies ning kolmanda Veriff OÜ. Esiviisiku lõpetavad Helmes AS ja Proekspert AS.

Cleveron osutus lisaks uutele tulijatele TOP 20 Eesti ihaldusväärseima tööandja tabelis aasta suurimaks tõusjaks. 2018. aastal tuli Cleveron esmakordselt 20 ihaldusväärseima tööandja sekka ja maandus 19. kohal, aasta hiljem on nad kerkinud juba kuuendaks. „Viimase kaheksa aasta jooksul oleme väga harva märganud niivõrd kiiret tõusu Eesti töötajate enim armastatud tööandjate seas,” kommenteeris edulugu Auväärt.

Noored eelistavad panka

Keda peavad aga ihaldusväärseimaks tööturule alles siseneva põlvkonna esindajad? Esiviisikus on samad firmad, mis üldtabeliski, kuid esikohal on Swedbank, teisel Telia Eesti ja kolmandal Eesti Energia. Järgnevad kaks IT-hiiglast – Skype Technologies ja Transferwise. Noorte muutunud eelistused viitavad, et järgnevatel aastatel võib konkurents ihaldusväärseima tööandja tiitli eest veelgi tugevneda.

19-aastaste ja nooremate eelistus

1Swedbank AS

2Telia Eesti AS

3Eesti Energia AS

4Skype Technologies OÜ

5Transferwise Ltd Eesti filiaal

Mis on Eesti ihaldusväärseimate tööandjate juhtide sõnul nende edu aluseks?

„Teeme Eesti Energias tööd, mis on oluline kogu Eesti jaoks,” ütles uuringu tulemusi kommenteerides Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter. „Meie ambitsioon on pakkuda oma klientidele kasulikke ja mugavaid energialahendusi ning toota ka ise energiat aina keskkonnasäästlikumalt – just nii anname oma panuse maailma puhtamaks muutmisesse. Arvan, et inimesed tajuvad ja väärtustavad seda,” rääkis Sutter.

Ta lisas, et energeetikas toimuvast tuleb rääkida klientidele ja ühiskonnale laiemalt. „Leian, et avatud suhtlus on praegusel ajal väga vajalik, sest energeetikas on toimumas suured, kuid samal ajal väga huvitavad muutused. Need muutused vajavad ühelt poolt selgitamist, teisalt pakuvad võimalust sellest ka ise otseselt osa saada, kas siis kliendi või Eesti Energia töötajana. Kindlasti pakub töö Eesti Energias väljakutset kõigile andekatele inimestele, sest on võimalus olla ise muutuste läbiviija ning teha seda koos teiste oma ala tippudega.”

Swedbanki personalijuht Ülle Matt leidis, et kõige aluseks on oma töötajatest hoolimine. „Jälgime ja mõõdame regulaarselt oma töötajate rahulolu ning vajadusel kohandume ajas muutunud soovide ja vajadustega. Peamine võtmesõna on oma inimeste väärtustamine ja välja näitamine, et see, mis on oluline neile, on oluline ka meile.

Matt lisas, et Swedbanki jaoks on tähtis, et töö- ja eraelu oleksid tasakaalus. „Sellest tulenevalt oleme võtnud kasutusele näiteks paindlikkuse tööajakasutuses ja loonud rohkem võimalusi töötajate tervislike eluviiside toetamiseks. Lisaks saame suure rahvusvahelise organisatsioonina pakkuda oma töötajatele erinevaid arengu- ja karjäärivõimalusi, mida nad ka hindavad.”

Telia Eesti personalidirektor Janika Kuusik ütles, et ihaldusväärseimate tööandjate hulka jõudmine on alati suur tunnustus nii kõigile Telia inimestele kui ka ettevõttele tervikuna. Ta lisas, et IT- ja telekomisektor on üks neist valdkondadest, kus valitseb ühelt poolt tihe konkurents, kuid kus teisalt toimub pidevalt kiire areng ning sünnivad innovaatilised tooted ja teenused. „See teeb Teliast tööandja, kes pakub inimestele suurepäraseid karjääri- ja eneseteostuse võimalusi. Nii on ka meie töötajate sisemine hinnang Teliale kui tööandjale järjest kõrgem ja kui tööturul oli töötajate vabatahtlik voolavus 2018. aastal tõusutrendis, siis meil, vastupidi, langes. Samuti on just meie inimesed need, kes oma tegude ja sõnumitega seda kuvandit ühiskonnas edasi kannavad,” kirjeldas Kuusik Telias töötamist.

Eesti ihaldusväärseim tööandja on Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastane uuring, mille jooksul valivad töövõtjad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviks. Lisaks poolthäältele arvestatakse uuringus ka vastuhääli ehk ettevõtteid, kus töövõtjad töötada ei soovi.

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456