Kui Evelin Pärn-Lee oli konkurentsiametit juhtima asunud ja luges esimest korda ameti tulemustasude reeglistikku, oli tema kui jurist üllatunud. Talle oli kohe selge, et tulemustasude süsteem tuleb ümber teha.
- Konkurentsiameti juht Evelin Pärn-Lee oli kutsutud Pärnu juhtimiskonverentsile rääkima ebapopulaarsete otsuste langetamisest. Foto: Raul Mee
“Seal oli kirjas umbes nii, et kui inimene ainult tööl käib – tulemusi ei pea olema, lihtsalt ainult tööl käib –, siis saab ta juba 13. palga. Preemiakorras oli kirjas, et inimesel on õigus saada tulemustasu isegi siis, kui ta ei panustanud piisavalt. Minu põhimõtetega see kokku ei käi, mulle ei mahtunud see pähe. Kui inimene ei täida oma tööülesandeid, ei panusta, ei ole tema koht konkurentsiametis,” lausus ta. Aga reeglite järgi tuli sellisele töötajale hoopis preemiat maksta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.