Töötajad pole oma juhtidega rahul

Juhtide ja meeskondade koolitaja Kaido Pajumaa
Juhtide ja meeskondade koolitaja Kaido Pajumaa

Paljudes uuringutes on välja tulnud, et töötajad ei soovitaks oma juhti tuttavale. Neljapäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis arutasime juhtide ja meeskondade koolitaja Kaido Pajumaaga, miks töötajad nii tajuvad ja mida ette võtta.

Arutelu selle üle, kas meil on piisavalt väärt tööjõudu, kütab endiselt kirgi. Uurisime Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Work in Estonia turundusspetsialistilt Kaisa-Triin Kosenkraniuselt, kas Eesti on õnneliku töötamise maa ning mida meie juures hinnatakse.

Eesti on atraktiivne riik tippspetsialistidele

Äripäeva hommikuprogrammis rääkis Kosenkranius, et Eesti on töötamise kohana tippspetsialistide hulgas üha poplaarsem. "Enim otsitakse jätkuvalt IT-spetsialiste ja see on ka valdkond, kus meie palgad ja motivatsioonipaketid on Euroopa muude linnade tasemel, workinestonia.com lehel on 500 rahvusvahelisest tööpakkumisest pea pooled IT-valdkonnas," sõnas Kosenkranius.

"Eesti tugevusteks peetakse oma erialal kiiret arengut, kuna firmad on suhteliselt madala hierarhiaga, tugev ülemuse-alluva suhet ei ole ja töösuhted on lähemal võrdsusele. Oluliseks hinnatakse ka seda, et staaþist tähtsamaks peetakse saavutusi ja asjade ära tegemine on istutud tundidest olulisem," rääkis EASi esindaja. "Lisaks hinnatakse kõrgelt Eesti e-teenuseid, riigi digitaalset arengut ja vähest bürokraatiat. Just inimesed, kes tulevad näiteks Itaaliast või Argentiinast, kus ametniku laua taga ootamine on tavapärane, on positiivselt üllatunud digitaalse asjaajamise üle."

Kosenkraniuse sõnul tuuakse välja ka turvalisust ja head elukeskkonda taskukohasel viisil, värsket õhku ja puhast loodust. Puudustena nähakse ilma, seda, et meil on palju pimedat aega, ning et eestlastega sõbrunemine võtab aega.

Kandidaadid rabas

EASi teatel tõi 2018. aasta suvel alustatud värbamiskampaania "Career hunt" Eestile tuntust üle kogu maailma. Kampaania käigus tutvustas EAS koos 12 Eesti tööandjaga Eestit ja töövõimalusi IT-valdkonnas. Need 23 kandidaati, kes tuhandete kandidaatide hulgast välja valiti, lennutati novembri lõpus Eestisse. Lisaks viimase vooru tööintervjuudele tööandjate juures tutvustati neile ka Eesti elu. "Viisime nad rappa ja korraldasime neile kohtumisi siin elavate välismaalaste ja kohalikega," selgitas Kosenkranius.

Kampaania sai suure meediakajastuse kokku 24 riigis, kus ilmus 255 uudist. Näiteks ka Hispaania suurimas päevalehes El Pa?s'is, mis on 30 miljoni lugejaga ajaleht, Türgi suurimas päevalehes, lisaks ka IT-väljaandes Computer Weekly ja Forbesis, mis on IT-inimeste seas väga hinnatud kanalid. Esimesed värbamiskampaania läbinud IT-spetsialistid on juba Eestisse tööle asunud.

Saates oli külas ka Äripäeva HoReCa TOPi catering'i kategooria võitja Carmen Cateringi tegevjuht Sten Kosina. Küsisime, mis on nende õnnestumise tagamaad ja millisena näevad nad toitlustusvaldkonna tulevikku Eestis.

Hommikuprogrammi juhtisid Tiina Saar-Veelmaa ja Liis Amor.

Kuula "Hommikuprogrammi" saadet Äripäeva uuest podcast'ide keskkonnast.

Osale arutelus

  • Tiina Saar-Veelmaa

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valdkonna töökuulutused

AZETS INSIGHT otsib särasilmset PERSONALISPETSIALISTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. märts 2019