Naised taluvad tööl suurt stressi, leiab uuring

toostress

Uus rahvusvaheline uuring näitab, et naised kannatavad töökohal kõrge stressitaseme ja rahulolematuse all: 70% vastanutest hindas oma stressitaset viie või kõrgema hindega kümne palli skaalal.

Uuringu korraldas rahvusvaheline juhtimiskonsultatsiooni ettevõte Lee Hecht Harrison Penna ja see näitas ka, et üle poole naistest (52%) töötas vähemalt ühe lisatunni päevas ning peaaegu sama palju vastanutest (51%) ei valiks sama karjääri, kui nad kaotaksid oma töö.

„Uuring näitas, et naised kannatavad välja kõrgemat stressi ja rahulolematust tööl, kui nad peaksid,” ütleb Mel Barclay, karjäärimuutuste juht Lee Hecht Harrison Penna’s. „Loomulikult on pingetunne tööl mõnevõrra paratamatu, aga me ei tohiks aktsepteerida totaalset stressi ja rõõmutust.”

Ühenduse Parem Tervis Töökohal juht Charlotte Cross lisab, et sotsiaalsed nähtused, nagu töö ja eraelu tasakaalu puudumine, võivad olla üheks stressiallikaks ning organisatsioonid peaksid rakendama paindlikkust ja tuge, et seda probleemi vähendada. Samuti arvab Rachel Suff, Suurbritannia Personaliarendamise ühenduse töösuhete nõustaja: „Tööandjad peavad analüüsima, kui hästi nende organisatsioonikultuur toetab vaimset tervist ja tööheaolu, aga reeglite kehtestamine ei ole ainsaks vahendiks käitumise muutmisel. Kui organisatsioonid edendavad kaasatuse ja avatuse kultuuri, siis mõistavad ka töötajad paremini stressivaba töökoha olulisust.”

Ühes varasemas uuringus, mille korraldas rahvusvaheline ravikindlustusfirma Bupa, selgus, et kolmandik keskastme- või esmatasandi juhtidest ei oskaks aru saada, kas töötajatel on vaimse tervise probleeme ja 30% ei teaks, mida ette võtta, kui kellelgi tekiks mõni selline probleem. Juulis avaldatud PwC uuringus leiti, et 23% töötajaist tundsid, et nende tööandja ei võta tööheaolu tõsiselt.
 
Business in the Community heaolu direktor Louise Aston julgustab tööandjaid kindlustama, et nende töötajad saaks vajalikku tuge, kui peavad tegelema vaimse tervise probleemidega. „See kindlustab, et kõik töötajad – mehed ja naised, noored ja vanad – tunnevad, et nad saavad tööl rääkida vaimse tervisega seotud muredest ega kannata enam vaikides,” ütleb ta.

Allikas: Tööheaolu.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valdkonna töökuulutused