• 25.02.20, 10:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

4 ettepanekut valitsusele ja 8 soovitust tööandjale, et tööjõudu leida ja hoida

Kuidas saavad ettevõtted ennast ise aidata, et praeguses tööjõukriisis ellu jääda ja vajalik tööjõud turult siiski üles leida ja kätte saada? Mida tuleks aga valitsusel ette võtta? Oma tähelepanekuid jagas Fontese arendustiimi juht Piret Jamnes.
4 ettepanekut valitsusele ja 8 soovitust tööandjale, et tööjõudu leida ja hoida
  • Foto: Pixabay
Olemasoleva tööjõu maksimaalne ja paindlik kaasamine eeldab planeeritud ja järjekindlalt elluviidud tegevusi nii riigilt kui ka organisatsioonidelt. Peamiste sihtgruppidena, kus on veel kasutamata potentsiaali, näen noori (nt tudengeid) ja eakamaid inimesi. Mõlema grupi puhul saaks toetada nii nende tööturule jõudmist, sinna naasmist kui ka seal panustamist. Näiteks seeniortöötajate puhul saaks toetada nende erialaste pädevuste, digipädevuste ja mentorlusoskuste arendamist, mis võimaldaks neil panustada erialasel tööl neile sobiva koormuse ja organisatsiooni jaoks kasuliku fookusega, selle asemel et suunata neid kõige lihtsamat tööd tegema.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 12:07
Tark tööajaarvestus loob korra majja
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele