USA töötururaport üllatas: veebruaris lisandus üle veerandi miljoni töökohta
8. märtsil avaldatud USA tööturustatistika raportis avaldati, et 2024. aasta veebruaris lisandus 275 000 uut töökohta, ent töötuse määr kasvas 3,7 protsendilt 3,9 protsendini, kirjutab Äripäev.
Töötleva tööstuse sektori tööviljakus suurenes USAs 2023. aasta neljandas kvartalis hoolimata tootmise ja töötundide märkimisväärsest vähenemisest, selgub raportist, milles esitatakse esialgsed 2023. aasta ja sama aasta neljanda kvartali tööviljakus- ja tööjõukulu aruannete tulemused.
USA vabade töökohtade arv langes madalaimale tasemele alates 2021. aastast. See on märk tööjõuturu jahtumisest. Langus on laiapõhjaline ja hõlmab erinevaid sektoreid, vahendas Bloomberg.
Ehkki Wall Street avanes reedel miinuses, pöördusid indeksid päeva edenedes roheliseks, kuna nii tarbijate kindlustunne kui uute töökohtade arv kasvab.
Kui personalitöö on jaotunud Excelite, e-kirjade ja erinevate süsteemide vahel, võib ühel hetkel kuluda rohkem aega info otsimisele kui otsuste tegemisele. Puhkuseinfo ei pruugi klappida, dokumendid liiguvad edasi-tagasi ja juhtidel puudub reaalajas ülevaade toimuvast. Sellises olukorras tekivad paratamatult vead, topelttöö ja segadus. Nii see olema ei peaks.