Autorid: Viivika Rõuk, Helle-Mai Lambing, Personaliuudiste toimetaja • 9. mai 2022

Kristel Kruustük kutsub ettevõtjaid üles toetama sõjast puudutatuid nii palju kui võimalik

Tarkvaratestimisettevõtte Testlio asutaja Kristel Kruustük.
Autor: Raul Mee
Testlio maksab oma vabakutselistele töötajatele kriisipiirkondadest lahkumiseks kriisiabitoetust. Testlio juht Kristel Kruustük paneb ettevõtjatele südamele, et praegu tuleb ühiskondlikult üksteist igati aidata.

Testlios loodi Crisis Aid programm, mille kaudu toetada oma töötajaid üle maailma kriisipiirkondadest lahkumisel. Lisaks on ettevõttes Testlio Ignite programm, mis on mõeldud nende inimeste aitamiseks, kes on kogenud elus raskeid aegu. "Programm käivitub sel aastal kolmandat korda. Õpetame raskustesse sattunud inimesed tarkvaratestijateks. Mitmetel programmis osalejatel, kes enne ei näinud raskustest väljapääsu, läheb nüüd juba väga hästi," rääkis Kruustük. Ta kutsus ettevõtteid üles oma suurusest või väiksusest hoolimata ennekõike head tegema.

Pane tähele!

Kristel Kruustük on 9.-10. juunil toimuva inspiratsioonifestivali "Personalitöötajate suvepäevad" avaesineja. Vaata ürituse programmi ja soeta pääse SIIT.

Kruustüki sõnul on iduettevõtjate jaoks praegu kriitiline hetk, kus nad peavad ausalt oma tegemisele otsa vaatama ja hindama, kui palju nende ettevõtted väärt on. "Põhiline äri peab toimima – ehk siis klientidelt peab tulu teenima," selgitas Kruustük, kelle sõnul investorid enam ainult visiooni eest raha ei anna.

Tema hinnangul peaksid idud keskenduma sellele, kas ettevõte suudab toimida ka rahastuseta. "Testlios kaasasime hiljuti 12 miljonit – meie tegime seda kasumist. Me ei läinud seda teed pidi, kus oleksime pressinud kõrget valuatsiooni, vaid kaasasime nii palju, kui päriselt ka väärt oleme. Ma arvan, et raskem on neil, kes kaasasid rohkem raha väiksemate käibenumbrite juures," rääkis Kruustük. Niisiis nentis Kruustük, et (tehnoloogia)idufirmade sektoris võib oodata mullide lõhkemist.

Täispikka intervjuud Kristel Kruustükiga saad kuulata Äripäeva raadiost:

Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700
Liina AruKonverentside programmijuhtTel: 5559 1230