Tööjõuturu letid on tühjavõitu ja vabade töökäte puudus teeb muret paljudele ettevõtetele. Mis on need tegurid, mis viimastel aastatel on tööjõuturgu mõjutanud? Kas koroonapandeemia ja sõjaline kriis Ukrainas on Eesti tööjõuturgu mõjutanud nii suurel määral, kui kardeti? Millistes sektorites valitseb tööjõu defitsiit ja kas mõne eriala esindajaid on ka üle?
Kuidas tagada, et võõrtööjõu värbamine poleks luhta läinud investeering
Juunikuu saates „Õppetund“ on külas „Settle in Estonia“ projektijuht ja Expat Relocation Estonia asutaja Martin Lään, Integratsiooni SA nõustamisteenuse valdkonnajuht Kätlin Kõverik ja me räägime sisserännanutest, täpsemalt võõrtööjõu koolitamisest, et neid Eesti tööturu jaoks ette valmistada.
Aasta alguses oli Eesti tööturg tugevas seisus, kinnitas Eesti Pank tänases tööturgu ja palku käsitlenud ülevaates, kus astusid üles ökonomistid Orsolya Soosaar, Katri Urke, Jaanika Meriküll.
Värbamisidu annab oma tööriista tasuta ukrainlasi palkavate ettevõtete kasutusse
Eesti värbamisidu VideoCV soovib anda oma panuse Ukraina pagulaste hakkama saamisesse ja sobiva töö leidmisesse Eestis ja julgustab ettevõtteid oma värbamisprotsesse videote abil hõlbustama ning kasutama VideoCV tööriista ka ukrainlaste palkamises. Pagulasi aitavatele ettevõtetele on teenus kolm kuud tasuta.
Puust ja punaseks: mida peab silmas pidama välismaalaste värbamisel?
Seekordne „Teabevara tundˮ keskendub välismaalaste, sh ukrainlaste, töölevõtmisele. Räägime, millistel alustel välismaalased Eestis töötada saavad, mis on ajutine kaitse ning mida peab tööandja tegema, kui soovib välistööjõudu kasutada.
Ukrainlaste lühiajalise töötamise tähtaeg pikeneb
Valitsus tegi otsuse lubada Ukraina kodanikel kauem Eestis töötada, kui tavapärane lühiajalise töötamise registreerimine (LTR) võimaldab.