Viis olulist muudatust välismaalaste seaduses

koda
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Siseministeerium on saatnud kooskõlastusringile välismaalaste seaduse muutmise eelnõu, mis sisaldab ka hulka kaubanduskoja ettepanekuid. Näiteks on eelnõus kirjas ettepanek kaotada Eestist eemalviibimise registreerimise nõue ja võimaldada suurinvestoril taotleda elamisluba lihtsustatud korras.

Keda mõjutab?
Muudatused mõjutavad tööandjaid, kes võtavad välismaalasi tööle, ning välismaalasi, kes tahavad Eestis töötada, õppida või ettevõtlusega tegeleda.

Mis on olulisemad muudatused?

  • Kaotatakse Eestist eemalviibimise registreerimise kohustus. Praegu peab välismaalane, kel on elamisluba ja kes soovib Eestist eemal viibida rohkem kui 183 päeva aasta jooksul, registreerima oma Eestist eemalviibimise PPA-s. Eelnõuga muudetakse senist arusaama välismaalase Eestis püsiva elamise suhtes ja asendatakse senine Eestis aasta jooksul vähemalt 183 päeva pikkuse viibimise nõue Eesti elamisloa eesmärgipärase kasutamise nõudega.
  • Elamisluba suurinvestorile. Eelnõuga võimaldatakse suurinvestoril ehk välismaalasel, kes on teinud vähemalt ühe miljoni euro suuruse investeeringu Eesti äriühingusse, saada lihtsustatud korras elamisluba ettevõtluseks.
  • Lihtsustatakse elamisloa taotlusprotsessi. Eelnõuga võimaldatakse igal välismaalasel, kellel on Eestis viibimiseks seaduslik alus, taotleda elamisluba PPA esindusest. Praegu peab välismaalane esitama elamisloa taotluse välisesinduses ning vaid teatud juhtudel on lubatud taotlus esitada riigisiseselt. 
  • Pikendatakse elamisloa kehtivusaega viielt aastalt kümnele aastale. Lisaks võimaldatakse elamisluba edaspidi pikendada kuni kümne aasta võrra korraga senise viie asemel. Näiteks praegu võib tähtajalise elamisloa töötamiseks anda kehtivusajaga kuni kaheks aastaks ja seda võib pikendada kuni viie aasta võrra korraga. Eelnõu kohaselt võib töötamiseks mõeldud elamisloa anda kuni kümneks aastaks ja seda võib pikendada kuni kümne aasta võrra korraga.
  • Soodustatakse Eestisse elama asumist iduettevõtlusega tegelemise ja iduettevõttes töötamise eesmärgil.

Millal muudatused jõustuvad?
Muudatused plaanitakse jõustada 2016. aasta 30. septembril, välja arvatud elamisloa kehtivusaja pikendamisega seotud muudatused, mis jõustuvad 2017. aasta 1. oktoobril.

Ettevõtjate arvamused välismaalaste seaduse muudatuste kohta on oodatud hiljemalt 13. maiks e-posti aadressile marko@koda.ee. Ettevõtjatelt laekunud tagasiside põhjal koostame kaubanduskoja seisukoha, mille edastame siseministeeriumile.

Välismaalaste seaduse muudatustega saab lähemalt tutvuda siin:
Eelnõu
Seletuskiri

Kaubanduskoja varasemate ettepanekutega saab lähemalt tutvuda SIIN.

Allikas: Eesti kaubandus-tööstuskoda

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valdkonna töökuulutused

AZETS INSIGHT otsib särasilmset PERSONALISPETSIALISTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. märts 2019