Ööl vastu 28. oktoobrit kell 4 keeratakse kell tunni võrra tagasi. Töötajate jaoks, kes sellel ööl tööd teevad, võib see tähendada ühe töötunni lisandumist.

- Ööl vastu 28. oktoobrit kell 4 keeratakse kell tunni võrra tagasi
- Foto: pixabay
Töötajaid, kes töötavad esmaspäevast reedeni päevasel ajal, see ei mõjuta. Samuti ei muutu kuu üldine tööaeg. Kellakeeramine puudutab neid töötajaid, kes on ööl vastu pühapäeva tööl. See tähendab, et öövahetuses töötajatel tekiks justkui lisatund tavapärasele töövahetusele juurde.
Lisatunniga tuleks arvestada juba tööajakava koostamise ajal. Lisatund toob kaasa pikema tööpäeva. Oluline on tähele panna, et pikemas töövahetuses tuleb pooltel kokkuleppele jõuda ning töövahetuse pikkus ei tohi ületada 13 tundi.
Lisatund võib tekitada ületunnitöö. Ületunnitöö tegemiseks peab olema töötaja ja tööandja vaheline kokkulepe. Seetõttu võivad töötaja ja tööandja kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja, antud juhul tund aega kauem. Summeeritud tööajaarvestusega töötajatel hüvitatakse võimalikud ületunnid (kaasa arvatud kellakeeramisest tulenev lisatund) arvestusperioodi lõpus.
Allikas: tooelu.ee
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!