Iganenud on arusaam, et inimene võrdub töökohaga ja töökeskkond koosneb inimeste arvuga korrutatud ühesugustest laudadest, toolidest, sahtlitest ja kappidest. Sotsiaalministeerium ja Telia jagavad kogemusi innovaatilise töökeskkonna loomisest ning selgitavad, kuidas see toetab tänapäevast organisatsioonikultuuri.

- Telia kontor
- Foto: Jake Farra
Tegevuspõhise kontori näol on tegemist tervikliku käsitlusega töökeskkonna kasutamisest. Iganenud on arusaam, et inimene võrdub töökohaga ja töökeskkond koosneb inimeste arvuga korrutatud ühesugustest laudadest, toolidest, sahtlitest ja kappidest. Tegevuspõhise kontorikeskkonna idee keskmes on tegevused, mida inimene tööl teeb, ja millist ruumilahendust iga ülesanne eeldab. Igat tüüpi töö jaoks on olemas parim koht, ruumiline lahendus, mööbel ja toetav infotehnoloogia. Töötajatel on keskkonna üle suurem kontroll ja nad on vabad sobivat ruumi valima, mis omakorda peaks tulemuslikkust parandama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
„Kui tööaega registreeritakse seadmete abil, siis kaob ära üks inimlik faktor – soov aega omakasu eesmärgil painutada,” selgitab kassa-, läbipääsu-, töö- ja tööajaarvestuse süsteemide arendaja Ektaco konsultant Marko Kizant. „Kui inimene teab, et iga minut fikseeritakse, kaob tal motivatsioon süsteemiga mängida. See tekitab distsipliini, sest kõik teavad, et töötatakse samadel alustel.”