Kas teil on plaanis tööl õrnemast soost kolleege naistepäeva puhul meeles pidada? Kui jah, siis mõelge lilli või maiustusi üle andes hetkeks sellele, kui paljud neist naistest on teie organisatsioonis juhtival kohal või koguni tippjuhid.
Nüüd võib ilmselt nii mõnigi lugeja kulmu kergitada ja küsida, miks peab juhtimises sugudele tähelepanu pöörama: pole ju vahet, kas juht on mees või naine, peaasi, et ta oma tööga hästi hakkama saab. Jah, häid juhte leiab nii naiste kui ka meeste seast, kuid võtmesõna on juhtimise mitmekesisus. Nimelt kasutavad naised meestest erinevaid juhtimisvõtteid. Näiteks on naised empaatilisemad ja seetõttu jätkub neil töötajate küsimuste ja murede jaoks rohkem silma, samuti võtavad nad otsustamiseks veidi enam aega kui mehed ning ei kipu nii suuri riske võtma. Neid erinevaid lähenemisi kokku liites saame ettevõtetes kujundada kvaliteetsemaid otsustusprotsesse ja paremat juhtimiskvaliteeti, kus on hinnas ka pehmemad väärtused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.