Ainult tellijatele
Autor: Meeli Miidla-Vanatalu • 3. juuni 2021
Ainult tellijatele

KKK: tööandja peab õppepuhkust võimaldama nii, nagu töötaja soovib

Töötaja märkis õppepuhkuse avaldusel, et ta soovib õppepuhkust kasutada osadena kahel nädalal esmaspäevast reedeni ning siis järgneval kahel nädalal teisipäevast reedeni ehk nädalavahetused jääksid välja ja soovib käia kahel esmaspäeval tööl. Kas tööandjal on õigus arvestada kogu see periood siiski õppepuhkusena ehk mitte lubada nädalavahetusi välja jätta ning kahel päeval tööl käia?

Autor: Pexels

Õppepuhkuse võimaldamisel ja kasutamisel tuleb arvestada nii töölepingu seaduses (TLS) kui ka täiskasvanute koolituse seaduses (TäKS) sätestatuga. TLS-i § 67 lõike 1 kohaselt on töötajal õigus saada õppepuhkust täiskasvanute koolituse seaduses ettenähtud tingimustel ja korras.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Kai MillerPersonaliuudised.ee juhtTel: 5330 5136
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700