Kõik psühhopaadid pole mõrvarid või vägivaldsed kriminaalid. Neile omast südametunnistuseta ja manipuleerivat käitumist võivad nad näiteks kasutada selleks, et võidelda ennast ärimaailma tippu, kirjutab ajakiri Imeline Teadus.
![Psühhopaatidele omast südametunnistuseta ja manipuleerivat käitumist võivad nad näiteks kasutada selleks, et võidelda ennast ärimaailma tippu, kirjutab ajakiri Imeline Teadus.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=2858a18b-d725-5224-b9ac-b9c06eafac36&width=3840&q=70)
- Psühhopaatidele omast südametunnistuseta ja manipuleerivat käitumist võivad nad näiteks kasutada selleks, et võidelda ennast ärimaailma tippu, kirjutab ajakiri Imeline Teadus. Foto: Pexels
Paljudel psühhopaatidel ongi prestiižsed ametikohad. Teadlased kirjutavad Imelise Teaduse ajakirjas, et 1,2–4,5 protsenti kõigist täiskasvanuist on psühhopaadid; osakaal on suurem nende inimeste seas, kes on mõjuvõimsal positsioonil, nagu juhid, advokaadid ja isegi kirurgid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.