Meil on väga kiire palgakasv, viimasel poolaastal 8%, kuid ettevõtetele sellest mingit katastroofi ei paista, lausus SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
![SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=a13a6b4b-561a-5e0b-a1b8-efd6173d3e36&width=3840&q=70)
- SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor Foto: Raul Mee
„Praegune majanduskeskkond on väga aeglane, samas me unistame, et Eesti jõuaks kiiresti Põhjamaadele järele,” rääkis Nestor täna Äripäeva konverentsil Palga Päev 2016.
Nestor selgitas, et majanduskasv on aeglane seetõttu, et meie majandus sõltub suuresti kapitaliinvesteeringutest ja ekspordist. „See, mis toimub majanduskasvuga, ei peegelda seda, mis on toimunud tööturul. Meil on töötus 1,5%, mis on Eesti mõistes väga väike,” rääkis Nestor.
Nestor võrdles palgakasvu buumi ajaga. „Meil on väga kiire palgakasv, viimasel poolaastal 8%, tohutu tempo. Kui võrrelda lähinaabritega, siis nemad jäävad alla ja meie liigume eest ära,” lausus Nestor. „Samas buumi ajal tõusid palgad viiendiku võrra ja oli tohutu inflatsioon, praegu jääb rohkem raha kulutamiseks, sest hinnad on langenud.”
Riik on olnud Nestori sõnul palgakasvu vedaja. „Õpetajate palgakasv on olnud prioriteet, meditsiinitöötajad on saanud palgakasvu,” loetles Nestor.
* Artikkel on ilmunud Äripäevas.
Autor: Alyona Stadnik, Äripäeva uuriv ajakirjanik ja palga TOP-i koostaja
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.