Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kes peaks noortele kohusetundlikkust õpetama?
Praegused noored on meie tuleviku tööjõud. Tallinna Ülikooli erialasid lõimiva aine „ELU“ raames selgitas uurimisgrupp välja, millised on tööandjate ja noorte kogemused tööturul, missugused on probleemid ning osapoolte ootused.
Tallinna Ülikooli kirjandusteaduse magistriõppe tudeng Stina Andok Foto: erakogu
Elame huvitaval ajal, mil ühest küljest inimkond vananeb, kuid teisest küljest toimub pidev tehnoloogiline areng. Need kaks asjaolu mõjutavad ka tööturgu. Võib eeldada, et tööturul otsitakse motiveeritud ja tänapäeva võimalustega kursis olevat järelkasvu, kuid samal ajal võivad noored tunda survet omandada konkureerivas ühiskonnas töökogemusi.
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.