Juhtide kvaliteet pärsib Kesk- ja Kirde-Eesti tööturgu

GoWorkaBiti juht Kristjan Vanaselja Tartu Garage 48 Hub-is Tartus
GoWorkaBiti juht Kristjan Vanaselja Tartu Garage 48 Hub-is Tartus

Pea iga neljas töötaja Kirde- ja Kesk-Eestis soovib lähitulevikus töötada paremate juhtidega kui seni, näitab töövahendusportaali GoWorkaBit tulevikutöö küsitlus.

„Eesti töötajatel pole rahvusvahelise tööturu konkurentsis enam midagi häbeneda, aga Eesti juhtide konkurentsivõime pärsib kohati juba ettevõtluse arengut,” rõhutas GoWorkaBiti juhataja Kristjan Vanaselja. „Kõige teravamalt tajuvad juhtide võimekuse probleemi töötajad Kirde- ja Kesk-Eesti ettevõtteis.”

Kesk- ja Kirde-Eesti töötajaist pea iga neljas soovib lähitulevikus töötada paremate juhtidega, seda on kaks korda rohkem kui Lõuna- ja Lääne-Eestis. „Me elame järjest teravamas tööjõukriisis ja üha rahvusvahelisemas konkurentsis, kuldsetest kätest ja talupojatarkusest ei piisa enam ei masina taga ega juhina hakkama saamiseks,” rõhutas Vanaselja.

Töö tähenduslikkus, tööõhkkond ja juhtimiskvaliteet kujutavad Vanaselja kinnitusel endast üha olulisemaid motivaatoreid töökoha valikul. „Palk on küll oluline, kuid sellest üksi enam ei piisa inimeste motiveerimiseks,” märkis Vanaselja. „Jäme ots tööturul on töötajate käes, ja töötajad ei lepi enam ebapädevate juhtide või mürgise tööõhkkonnaga. Kesk- ja Kirde-Eestis tunnevad töötajad pädevate juhtide puudust kõige teravamalt.”

Just Kesk-Eesti töötajad osutasid enim tööõhkkonna probleemile, ligemale pool neist kinnitas, et soovivad lähikümnendil töötada koos meeldivamate inimestega.

Osale arutelus

  • Kristjan Vanaselja, GoWorkaBit

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valdkonna töökuulutused

AZETS INSIGHT otsib särasilmset PERSONALISPETSIALISTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. märts 2019