Autor: Personaliuudised.ee • 24. juuli 2019

Välismaalase lühiajalise töötamise saab nüüd registreerida iseteeninduses

Tööandjad saavad nüüd registreerida välismaalase lühiajalise töötamise Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) iseteeninduses, mis muudab menetluse kiiremaks nii tööandjate kui ka ametnike jaoks.
Autor: scanpix

Iseteeninduse kasutamine on tööandjate jaoks mugav, kiire ja turvaline ning võimaldab PPA-l taotluste menetluse kiiremini läbi viia,“ ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk. Iseteenindust saavad aadressil etaotlus.politsei.ee kasutada Eesti Äriregistris registreeritud ettevõtted või filiaalid ning nende volitatud esindajad.

Seni esitati suurem osa taotlusi e-posti teel, kuid ametnike jaoks tähendas see vajadust kogu info PPA andmebaasi ümber tõsta. Iseteeninduskeskkond on mõeldud tööandjatele, kes soovivad välismaalase lühikeseks ajaks tööle võtta ja peavad tema töötamise seaduse kohaselt PPA-s varem registreerima.

Lühiajalise töötamise registreerimise taotluste arv on varasemate aastatega võrreldes kõvasti tõusnud. Kasv on tingitud sellest, et tööandjad soovivad rakendada Eestis rohkem välistööjõudu ja elamisloa taotlemise piirarv täitub seetõttu kiiresti. Valitsuse kehtestatud piirarv 1315 inimest täitus juba jaanuari alguses ja sellepärast kasutavad tööandjad alternatiivina õigust välismaalasi lühiajaliselt tööle kutsuda.

Juuni lõpu seisuga on sel aastal esitatud üle 18 000 lühiajalise töötamise registreerimise taotluse, prognoosi kohaselt on taotluste arv aasta lõpuks umbes 30 000.

Allikas: PPA

Jaga lugu
Personaliuudised.ee toetajad:
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700
Liina AruKonverentside programmijuhtTel: 5559 1230