Pikka aega on ohutusjuhendi koostamine olnud pelgalt seadusest tuleneva nõude täitmine. On aeg vaadata ohutusjuhendit hoopis teisest vaatenurgast.
Ohutusjuhendit tuleks käsitleda kui kokkulepet ohutute töövõtete rakendamiseks. Ohutusjuhendi igal real on töötajale sisuline tähendus ja väärtus. Kui töötaja jaoks on ohutusjuhendi punktid selged ja arusaadavad ning juhendi loomisel on lähtutud tema reaalsest töötamise protsessist, on suurem tõenäosus, et töötaja ka täidab toodud nõudeid. Tööandja ülesanne on koostada ohutusjuhendid tehtava töö ja kasutatavate töövahendite kohta. Eesmärki täitev ohutusjuhend on lühike, sisukas ja lähtub konkreetsest tööprotsessist. Seda on lihtne lugeda ja üheselt mõista.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!