Autor: Kai Saard • 24. august 2021

Palga Päeva viimased soodushinnaga piletid saadaval veel vaid 29. augustini

Palgamaailma suursündmus Palga Päev 2021 toimub juba 8. septembril uhiuues Kruiisiterminalis. Veel üksnes selle nädala lõpuni ehk 29. augustini saab soetada viimaseid soodushinnaga pileteid hinnaga 269 eurot (+ km).
Palga Päev 2021 esinejad. Ülevalt vasakult: Ülle Matt, Orsolya Soosaar, Katrin Püks ja Heli Raidve. Keskelt vasakult: Merko Kimsto, Triin Hertmann, Kaija Teemägi ja Helo Tamme. Alt vasakult: Piret Mårtensson, Merje Kärner, Ilona Lott ja Ilmar Põhjala.

Laval saab näha ja kuulda 12 oma valdkonna tippspetsialisti, kes võtavad pulkadeks lahti kõiksugu töötasu maksmisega seotud põletavad teemad.

Üritusele on ennast kirja pannud juba 150 personalitöötajat nii era- kui ka avalikust sektorist.

Vaata programmi ja registreerimisinfot SIIT.

Millest siis räägime?

Mida on majanduses oodata 2021. ja 2022. aastaks?

Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar

Kuidas on Eesti majanduse erinevatel tegevusaladel aasta esimesel poolel läinud? Millised on olnud väljakutsed ja mida võiks oodata nii aasta teiselt poolelt kui ka järgmiselt aastalt?

Millised on värsked trendid palgaturul ja kriisi mõjud tasustamisotsustele?

Fontes Palgauuringute AS-i konsultant-analüütik Ilmar Põhjala

Analüüsime palgaturu hetkeseisu: millised on olnud palgamuutused ja tasusüsteemide põhimõtted. Uurime, kas ja millal jätkub palgakasv ning millised sektorid palgamaksmise mõttes enim silma paistavad.

Uus trend personalijuhtimises ehk Miks on vaja rääkida kogutasust?

Eesti Personalijuhtide LinkedIni grupi asutaja ja PARE juhatuse liige Helo Tamme

Nortali personalijuht Merje Kärner

Mis on kogutasu, miks on sellest vaja rääkida ja pildile tuua? Milliseid on viimaste aastate praktikaid nii Eestis kui ka välisriikides? Kuuleme ka kogemuslugu sellest, kuidas on Nortal kogutasu enda personalipraktikates juurutanud.

Kuidas aitab optsiooniprogramm töötajaid motiveerida?

Investeerimisplatvormi Grünfin asutaja Triin Hertmann

Tehnoloogia- ja iduettevõtete personalijuhtidel tasub tasusüsteemi loomisel mõelda laiemalt, kui üksnes põhipalga ja preemia maksmise tasemel. Ettekandes tuleb juttu sellest, millised erinevad optsiooniprogrammi variandid on olemas, milliseid kõige enam kasutatakse ning kellele ja miks on need kasulikud. Triin Hertmann jagab läbi isikliku kogemuse töötaja (optsioonide saaja), kompensatsioonipaketi arendaja (personalitöötaja) ning ettevõtja (omaniku) seisukohtadelt optsiooniprogrammi võimalusi.

Kuidas selgitada välja ja rakendada töötajatele parimat tasustamisviisi ja edutamissüsteemi?

Human Element Solutions OÜ juht Ilona Lott

Alustame sellest, et selgitame välja, milliseid töötajaid (talente) ettevõte oma äristrateegia elluviimiseks vajab. Kui see on selge, siis uurime, mida töötajad ise arvavad, et nad vajaksid, et nimetatud eesmärke saavutada. Kindlasti on siin rahalised ja mitterahalised tasustamise ja tunnustamise viisid, mis tuleb lauale panna ning leida sobiv tasakaal nende tööriistade vahel. Jagan oma kogemusi edukatest ja ka vähem edukatest talendijuhtimise süsteemidest, milles on nii tasustamise kui ka edutamise komponendid.

Vestlusring: kuidas on muutunud töötegemise viisid ja mis jääbki teisiti?

Kaubamaja AS-i teenindus- ja personalidirektor Piret Mårtensson

AS Alexela personalijuht Katrin Püks

Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi

Vestlusringis arutame, kuidas on töötamisviisid muutunud, mis jääbki teisiti ja kuidas see mõjutab inimeste arusaama sellest, kui palju tööd on tehtud ja kui palju selle eest töötasu saadakse. Kuna tarbimisharjumused on muutunud ja osaliselt see nii jääbki – muu hulgas on suur olnud e-kaubanduse osakaalu kasv, siis jagavad oma kogemust kaubandus-, energeetika ja IT-sektor.

Kas tervisekindlustusest on ka Eestis saamas tavaline töötajate motivatsioonipaketi osa või on see pigem nišivärk?

If Kindlustuse tootearenduse üksuse juhi asetäitja Merko Kimsto

Võrdleme Baltikumi eratervisekindlustuse turge. Millised arengud on Eesti tervisekindlustuse turul? Millised on populaarseimad kindlustuskaitsed? Kas 2021. aastal on turule lisandunud midagi uut? Kas osta kindlustusseltsist otse või kasutada kindlustusmaakleri teenust? Miks võiks tööandja eelistada väikese töötajapoolse omaosalusega ehk omavastutusega varianti?

Kuidas kujundada tööjõu planeerimisest tõeliselt tõhus tööriist ettevõtte ressursside juhtimiseks?

Swedbanki personalijuht Ülle Matt

Ettevõtte töömahtude kõikumised võivad lüüa organisatsiooni tööjõu paiknemise vaatest kreeni. Olukord, kus töökoormus ei jagune võrdselt ja olulistes töölõikudes tekib ootamatult kompetentse tööjõu puudujääk, võib aga olla ennetatav. Strateegiline tööjõu planeerimine ei ole küll kuldvõtmeke kõigi probleemide lahendamiseks, kuid hea ettevaatava tegevuse korral on abiks nii vajamineva tööjõu tagamisel kui ka eelarve tasakaalus hoidmisel.

Juttu tuleb sellest, milliseid protsesse hõlmab tööjõu planeerimine ja kuidas seda oma organisatsioonis nii sisemise efektiivsuse kui talendijuhtimise vaates kasutusele võtta.

Millised on kõige tulisemad palgaga seotud töövaidlused ja nende õppekohad?

Eesti tunnustatuim tööõiguse spetsialist Heli Raidve

Päeva juhib PARE 2020. aasta personalivaldkonna nooreks talendiks valitud Sirli Spelman.

Palga Päeva viimane soodushind 269 eurot + km kehtib vaid 29. augustini!

Vaata üle täpne ajakava ja esinejad ning pane end kirja SIIN.

Liitu Personaliuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456