Tööstusuudised.ee teevad ülevaate, millised on töötleva tööstuse palgad 2022. aasta II kvartalis. Kokku vaadeldakse üheksa tööstusega seotud ametirühma palkasid.
Loost saad teada, millised olid töötleva tööstuse juhtide, metallitöötluspinkide seadistajate ja operaatorite, elektri- ja elektroonikaseadmete koostajate, mehaaniliste seadmete koostajate, teadus- ja arendusjuhtide, tööstus- ja tootmisinseneride, puidutöötluspinkide seadistajate ja operaatorite, toiduainete jms toodete masinate operaatorite ning mujal liigitamata töötleva tööstuse lihttööliste mediaan- ja keskmised palgad eri maakondade lõikes.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Värske palgastatistika näitab, millist palka teenisid personali valdkonna töötajad 2022. aasta II kvartalis. Uurime, kuidas jaguneb valdkonnas meeste ja naiste osakaal ja mis suuna on võtnud palgalõhe.
Missugune oli raamatupidajate, pearaamatupidajate ja raamatupidamistöötajate palk II kvartalis? Raamatupidaja.ee uuris, kellel palk kasvas, kellel vähenes ja kus saavad raamatupidamistöötajad parimat palka.
Statistikaameti II kvartali palgaandmetest selgub, et kaubandusvaldkonnas teenivad naised endiselt meestest vähem palka ja käärid töötasude vahel on üsna suured, vahendab Kaubandus.ee.
Statistikaameti II kvartali palgaandmetest selgub, et turundajad teenivad Eesti keskmisest tunduvalt kõrgemat palka, olles aastataguse sama perioodiga võrreldes veelgi kasvanud. Sooline palgalõhe on kõige teravamalt tuntav aga turundusspetsialistide seas – naised teenivad meestest lausa 22 protsenti vähem.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.