Alates tänasest saavad Eesti ettevõtjad taotleda toetust teadus- ja arendustöötajate tööjõukulude katmiseks. Eesmärgiks on suurendada Eesti ettevõtete tootlikkust, säilitades olemasolevaid ja luues uusi teadus-arendustöötaja töökohti. Toetuse suurus on 50 protsenti töötaja 2024. aasta teisel poolel teadus- arendustegevusega seotud töötasult arvestatud tulumaksust.
Alanud aasta toob tööotsijatele ja tööturul olijatele hulga positiivseid muudatusi – tõusevad töötutoetused, laiendatakse ajutise töö võimalusi ja suureneb toetus tasemeõppes osalejatele. Kõik need muudatused lihtsustavad töö otsimist ja erialast enesetäiendamist.
Tööõiguses tuleb uuel aastal arvestada uue riigikohtu praktikaga, mis täpsustab piiri töö- ja puhkeaja vahel, selgitab advokaadibüroo Cobalt vandeadvokaat Heili Haabu.
Töötajate palgaootused on tõusnud aastaga 15%, ületades reaalse palgakasvu pea kahekordselt. Palgasurveindeks on taas 30% juures, kusjuures juhtide ja spetsialistide ootused on kasvanud kõige enam. Milline on olukord eri ametirühmades ja kuidas see mõjutab värbamist?
Tööstussektori hõive on viimastel aastatel langenud, eriti madalama palgaga ametites, kuid keskmine ja mediaanpalk on tõusnud. Kuidas muutused tööjõus ja palgatasemes mõjutavad ettevõtteid ning millega peavad arvestama personalijuhid?
„Tervisekindlustus ei ole enam pelgalt haiguste raviks tehtav kulutus, vaid nutikas investeering töötajate heaolusse ja ettevõtte tootlikkusse. Üha enam tööandjaid mõistab, et tervise edendamine algab ennetusest, mitte siis, kui probleemid juba ilmnevad,“ ütleb Confido Terviselahenduse tootejuht Liis Ader.