Lihtsad võtted masinate töö efektiivistamiseks

Juhtimiskonsultant ja koolitaja Jari Kukkonen (vasakul) ning tootmisseadmete efektiivsuse analüüsiga tegeleva firma GlobalReader asutaja ja tegevjuht Indrek Jaal.
Juhtimiskonsultant ja koolitaja Jari Kukkonen (vasakul) ning tootmisseadmete...

Saates „Teabevara tund” vestlevad tootmise juhtimise teabevara peatoimetaja Jari Kukkonen ning tootmisseadmete efektiivsuse analüüsiga tegeleva firma GlobalReader asutaja ja tegevjuht Indrek Jaal sellest, kuidas saab lihtsate võtetega suurendada masinate efektiivsust.

Masina efektiivsus on: masina tootlikkus, masina ajakasutus ja toote kvaliteet. Seda, kuidas masinat kasutatakse ja milline on selle tootlikkus, saab jälgida reaalajas. Kui masinad ei ole 100 protsenti hõivatud, siis masinatunni maksumus ei ole ainult tööjõu maksumus, vaid ka saamata jäänud toodangu maksumus. Seega tasuvad investeeringud masinate efektiivsuse suurendamisse end kiiresti ära. Targad lahendused integreerivad omavahel erinevad süsteemid, mille tulemuseks on masinate suurem tootlikkus ja piisavad laovarud.

Muuhulgas tuuakse saates näiteid Eesti tootmisest ja sellest, kuidas tänu masinate töö täpsele jälgimisele sai seadistamisele kulunud kahest tunnist lõpuks seitse minutit.

Kuula värsket „Teabevara tunni” saadet Äripäeva uuest podcast'ide keskkonnast.

Osale arutelus

  • Jari Kukkonen

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Valdkonna töökuulutused