2023. aastal lõpetas Eestis põhikooli veidi enam kui 14 000 õpilast. Mõned aastad tagasi tehtud uuringu kohaselt jõuab põhikooli lõpetajatest järgneva nelja aasta jooksul keskhariduse (nii üld- kui kutsekeskhariduse) omandamiseni keskmiselt 80%.
- Ave Soekov ja Reio Kiidli. Foto: Andres Laanem
Kui PISA testide järgi oleme maailma tipus, siis praegu jääb iga viies õpilane vaid põhiharidusega ning see piirab nende inimeste edasisi valikuid ja eneseteostusvõimalusi.
Vahetult enne uue kooliaasta algust räägime saates „Õppetund“ paindlike õpivõimaluste vajalikkusest täiskasvanutele gümnaasiumihariduse omandamisel. Külas on täiskasvanute e‑gümnaasiumi asutajad: koolijuht Reio Kiidli ja haridustehnoloog Ave Soekov, kellega räägime e‑gümnaasiumi loomise vajadusest, õppekorraldusest ja ootustest õppijale, et taasalustatud koolitee edukalt läbida ning enesekindlalt seatud sihtide suunas liikuda.
Saadet juhib Katre Savi.
E-gümnaasium: paindlik õpitee, mis vajab distsipliini ja head enesejuhtimist
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.