Istumine on uus suitsetamine

gymball
Osa Swedbanki töötajaid on kujundanud palli kasutamisest tooli asemel...

Tööinspektsiooni parimate praktikate konkursil sai tänavu tunnustuse Swedbanki siseterviserada, kuid see pole ainus panga ettevõtmine, mis töötajaid liikuma innustab.

„Põhiline ja juba traditsiooniks kujunenud ettevõtmine, mida Swedbanki töötajad iga aasta mais ootavad, on juba üheksa korda toimunud tervisekuu,” rääkis Swedbanki töökeskkonnaspetsialist Liis Oja.

Tervisekuu eestvedajaks on vabatahtlik projektijuht, igal aastal erinev inimene, teda toetab vabatahtlikest koosnev meeskond. Kuu aja vältel tegeletakse pangas seminaride, võistluste ja töötubade vormis erinevate tervise säilitamise ja aktiivse liikumise teemadega, sealhulgas töötervishoiu, eri spordialade tutvustamise, toitumisalase teabe jagamise ning east ja soost tulenevate terviseriskide ja nende ennetamisega.

„Tavaks on saanud sõbralikud mõõduvõtmised eri aladel, näiteks sammulugemisvõistlus, Endomondo väljakutsed ja teisedki vahvad võistlused, mis istuva töö kõrvalt kevadiselt värskesse õhku liikuma kutsuvad. Sellest grupist sünnib palju nutikaid ja innovaatilisi ideid, millest mõni on jätkuvalt kasutuses ka tulevikus,” rääkis Oja ning tõi tervist edendava näitena kolleeg Ardo Pajuri algatusel Tallinna peamaja vahetus läheduses kaardile kantud kümne kontrollpunktiga mobiilse orienteerumise raja MOBO.

 

Kaks aastat tagasi soetas Swedbank tervisekuu raames kõikide töökohtade puhkenurkadesse võimlemispallid, mida saab kasutada puhkepausil harjutuste tegemiseks või soovi korral ajutiselt tooli asemel töölaua taga. „On töötajaid, kes on kujundanud palli kasutamisest tooli asemel regulaarse harjumuse, näiteks töötavad iga päev 15 minutit pallil istudes,” kinnitas töökeskkonnaspetsialist, kelle sõnul püüab pank igati soosida liikumist ka tööpäeva kestel ja töökohal. „Selleks sai paar aastat tagasi „Rohelise nädala” raames kontoriruumidest laudade alt vabatahtlikkuse alusel ära korjatud suur hulk paberikorve ning mõni aeg hiljem muutsime ka oma printimiskorraldust ja korjasime ära töölaudade juures asuvad väikeprinterid, säilitades võimaluse kasutada korruste keskel asuvate tsentraalseid printereid.” Nii tulebki töötajal juhul, kui on vaja printida, teha väike paus ja võtta ette jalutuskäik lähima tsentraalse printerini, paberjäätmete tekkimisel aga kõndida paberihundi või prügikastini korruse puhkenurgas.

Kahes suurema töötajate arvuga majas Tallinnas on pangal aga oma spordisaalid, mida kõik töötajad saavad kasutada kõikidel nädalapäevadel vahemikus 7–22. Sõltuvalt töö iseloomust on kasutajaid nii tööpäeva sees kui ka enne ja pärast ametlikku tööaega. „Pakume neljal korral nädalas ka ringtreeninguid professionaalse treeneri juhendamisel,” ütles Oja. „Samuti tegutseb peamajas pärast tööpäeva kord nädalas üks pilatese ja üks kundalini jooga grupp.”

Kuna töökeskkonna statistika näitab, et pidev istumine on sama kahjulik kui suitsetamine ja üks krooniliste haiguste põhjustest, siis on väga oluline olla füüsiliselt aktiivne ja leida ka töötamise ajal mõni minut sirutus- või võimlemispausideks.

Allikas: tööelu.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Valdkonna töökuulutused