2018. aasta värbamisturunduse parimad näited

varbame

Londonis toimuval konkursil RAD Awards on juba 28 aastat tunnustatud parimaid värbamisturunduse ja -kommunikatsiooni töid. 2018. aasta võitjad (kokku 17 kategoorias) selgusid jaanuaris toimunud pidulikul galal.

Vaatame lähemalt Instari kokkuvõtet selle kohta, millised ettevõtted tööandja brändingu seisukohast kõige põnevamates kategooriates auhindu noppisid.

Parim tööandja bränd: EY
The Future of Work (koduleht)

Parima tööandja brändi tiitli viis koju EY Suurbritannia üksus, kelle karjäärileht on sihitud väga kindlat tüüpi isiksustele, kirjeldades samas ka EY’d kui tööandjat. EY tööandja brändingu video on visuaalselt lööv, stiilne ja intensiivne ning erinevalt paljudest teistest tööandja brändi videotest ei keskendu mitte ettevõtte töötajate lugudele, vaid EY väärtustele ning ajas muutuvale tööle.

Parim gümnaasiumilõpetajatele ja praktikantidele suunatud kampaania: EY
Choose What’s Right For You (kodulehekülg)

EY praktikantide programm on suunatud noortele, kas soovivad otse koolist tööle asuda ja EY-sse praktikale tulla. Noortele suunatud kampaania oli ehe, lihtne ja usutav ning kombineeris nii sotsiaalmeediat kui ka näost-näkku kohtumisi.

Parim ülikoolilõpetajatele suunatud kodulehekülg: EY Graduate Careers Website
(kodulehekülg)

EY viis koju veel kolmandagi auhinna: nende kõrgharidusega noortele suunatud
karjääriehekülg on visuaalselt haarav, asjaliku sisuga ja nutiseadmetes mugavalt vaadeldav.

Parim integreeritud kampaania: Briti Vanglateenistuse juhtide värbamisprogramm
Work of the Year, HMPPS Senior Leadership Scheme (kodulehekülg)
Vaata YouTube'is

 

Kampaania eesmärk oli leida kolme nädalaga 20 inimest, kes sooviksid osaleda Suurbritannia Vanglateenistuse juhtide arenguprogrammis. Kampaania sõnum oli rõhutatult julge ja aus, kanalitena kasutati sotsiaalmeediat, videot, digimeediat, mobiilireklaame. Kokku saadi selle aja jooksul üle 25 000+ videovaatamise, 6000 kodulehekülastuse ja koguti 516 sooviavaldust. Ühtlasi täitis kampaania veel üht väga olulist lisaeesmärki – muuta inimeste hoiakuid ja meelsust vanglateenistuse suhtes.

Parim innovatsioon: Anchor Jobs värbamiskampaania juturobot
(kodulehekülg)

Inglismaa suurim eakate hooldekoduteenuseid pakkuv mittetulundusorganisatsioon Anchor soovis saada paremaid kandidaate ja muuta nende kandideerimisprotsess lihtsamaks. Kandidaatide küsimustele vastamiseks kasutati Facebooki juturobotit ehk chatbot’i. Kampaania oli hästi läbimõeldud, mugav ning nutikas.

Parim karjäärileht: National Grid
Be the heart of Energy (kodulehekülg)

Karjäärilehel on kasutatud põnevaid disainilahendusi, see on ühtviisi mugavalt vaadeldav nii arvutis kui ka telefonis ja mis peamine – annab edasi National Gridi olemust. Tasub kindlasti lähemalt uurimist!

Parim kandidaadi teekonna kogemus: Greater Anglia
(kodulehekülg)

Eristuv, kaasaegne ja põnev tehniline lahendus, mis samas keskendub just kandidaadi vajadustele. Tõeliselt inspireeriv näide heast karjäärilehest!

Parim tehnoloogiline värbamislahendus: Lloyds Banking Group
Virtuaalreaalsuses toimuv kandidaatide hindamine (kodulehekülg)

Sellest, kuidas virtuaalreaalsust jt põnevaid tehnilisi lahendusi lähitulevikus värbamisse üha enam kaasatakse, on palju räägitud, nüüd võib vaadata, kuidas see ka tegelikkuses välja näeb.

Parim töötajate kaasamise ja tööandja saadiku kampaania: Co-op
Being C-opCo-Op’i töötajate lood (videotena)

Co-op’i kampaania eesmärk oli jutustada oma töötajate lugusid ja siduda kõiki töötajaid sel moel veelgi rohkem oma brändiga.

Parim heliklipp: MI6 luureteenistus
People Specialistis (kodulehekülg)

Ka ilma visuaalse tulevärgita saab teha nutikat värbamiskampaaniat: igati väljateenitud auhind läks Suurbritannia luureteenistusele, kus otsiti häid inimesetundjaid, kasutades selleks heliklippi, mida kuulates saab märku anda, kui rääkija sinu meelest valetab. Kampaania sisaldab veel kaht mängustatud lahendust: veenimisoskuste ja emotsioonide äratundmistesti.

Parim värbamisvideo: Surrey politsei

Video eesmärk oli leida Surrey politseiringkonda uurijaid. Lisaks sellele, et video tutvustas Surrey politseid kui tööandjat, aitas video suurepäraselt kõnetada ka sobiva isikuomadusega kandidaatide.

Allikas: Instari blogi

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Valdkonna töökuulutused