5 soovitust innustava töökeskkonna loomiseks

tagasiside
Töötajate uuringu korraldamine aitab teada saada, mida nad mõtlevad, aga see on ...

Teie töötajad on ettevõtte või organisatsiooni süda. Ükskõik kas teil on kaks või kakssada töötajat, nemad on need, kes viivad ettevõtet edasi ja aitavad saavutada eesmärke. Kuigi kõikide töötajate rahulolu on raske saavutada, sest pole võimalik alati kõigile meeldida, peaks järgmiste soovituste järgimine aitama luua töökeskkonna, mis inimesi innustab.

Kujundage meeldiv töökeskkond
Keegi ei soovi töötada igavas üksluises töökohas. Miks mitte lisada värvi, taimi, mugavat mööblit? Puhkenurgad või hubased ruumid, kuhu töötajad saavad minna lõõgastuma ja suhtlema, aitavad samuti hoida töömoraali. Tähtis on, et ruumide suurus ja arv oleks vastavuses töötajate arvuga.

Kuulake töötajate arvamust
Töötajate uuringu korraldamine aitab teada saada, mida nad mõtlevad, aga see on kasulik ainult siis, kui sellele järgneb ka vajalik tegevus. Alati on nii positiivset kui ka negatiivset tagasisidet, aga kui mõni teema kordub, siis võib arvata, et midagi on vaja parandada. Kui töötajad näevad, et püüate nende tõstatatud probleeme lahendada, annab see kindlust ja näitab, et austate nende arvamust.

Olge oma otsustes võimalikult läbipaistvad
Äris tuleb juhtkonna tasandil pidevalt muutusi teha ja otsuseid vastu võtta. Kui need otsused mõjutavad otseselt töötajaid, võivad nad tunda ebakindlust, kui põhjustest aru ei saa. Kuigi kogu infot ei saa mõnikord töötajatega jagada, aitab selgitamine, miks ja kuidas selliste otsusteni jõuti, neile kindlustunnet luua ja kahtlusi hajutada.

Usaldage töötajaid koolituste ja töövahendite valimisel
Kui ettevõte on arvestatavalt suur, siis on isegi parimal juhtkonnal võimatu teada iga töötaja spetsiifilisi vajadusi. Seetõttu on vajalik usaldada töötajate endi hinnanguid selle kohta, milliseid koolitusi või töövahendeid nad vajavad. Kui keegi soovib saada teatud riist- või tarkvara, siis tõenäoliselt on selleks head põhjused – võib-olla aitab see teha tööd tõhusamalt või teha kompleksseid ülesandeid. Kuigi alati tuleb arvestada kuludega, võib investeering töötajate vajadustesse tulevikus hästi ära tasuda.

Pakkuge hüvesid ja boonuseid
On oluline pakkuda töötajatele lisamotivatsiooni töötada oma parimate võimete kohaselt ja tunnustada, kui nad nii teevad. Eesmärkide seadmine, boonused ja hüved on hea võimalus kasvatada töötajate initsiatiivi ja anda neile selge suund tööks. See näitab ka, et nende head tööd ja pühendumust väärtustatakse, mis omakorda jällegi võib positiivselt mõjuda töötajate lojaalsusele.
 
Allikas: Eures
Tõlkinud Kaire Piirsalu-Kivihall, 
Tööheaolu.ee

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Valdkonna töökuulutused