Kui rööprähklemist peetakse millekski halvaks, siis asendades seda ingliskeelse multitaskinguga tundub, et kõik on justkui hästi ja teeme palju kasulikku korraga.
Meditsiiniteaduste doktor Jaanus Harro räägib 13. märtsil
Juhtimislaboris, kuidas rööprähklemine tegelikult mõjutab inimese aju ja psüühikat. Saame teada, mida räägivad selle kohta uuemad uuringud.
Miks meile tundub, et rööprähklemine efektiivne on?
Inimesed ütlevad sellele küsimusele vastates, et nii töötamine tundub neile kergem või isegi lõbusam. Mõned usuvad ka, et rööpräheldes saab palju rohkem tehtud.
Neurobioloogi see ei üllata – me teame katseloomade pealt, et uued stiimulid käivitavad ajus närvirajad, mis kasutavad virgatsainetena noradrenaliini ja dopamiini. Need toetavad tähelepanu ja annavad energiat. Tõenäoliselt ongi mõnel inimesel see efekt suurem kui vaimutöökadu, mis rähklemisega paratamatult kaasas käib.
Kuidas endas või oma meeskonnaliikmes rööprähkleja ära tunda? Kas rööprähkleja teab, et ta seda on, või ei oska paljud seda endas kahtlustada?
Igaüks ehk ei tea. Või ei taha teada, sest eestikeelne "rööprähklemine" on kergelt halvustava varjundiga. Ingliskeelne multitasking tingimata ei ole.
Rööprähklejal on ühe ütlemise kohaselt alati arvutis vähemalt kuus akent lahti. Ja tal on arvuti või midagi taolist igal pool nina ees. Või telefon pea ja õla vahel.
Millised on esimesed lihtsad sammud/tegevused, mille abil rööprähklemist vähendama hakata?
Lihtsat pole siin midagi, aja vaim soosib rööprähklemist. Kui aga ikka häirima hakkab, siis on mitmeid võtteid, kindlasti midagi igaühele. Pane telefon kaugemale ära. Kõrvalda välisärritajad, vajadusel võta äpp appi. Määra igale tegevusele kindel aeg ja keskendu sel ajal ühele ülesandele. Kui see on väga raske, ära määra väga pikka aega.
Juba 13. märtsil kuuled
Juhtimislaboris „Kuidas saavutada vähemaga rohkem?“ pikemalt meditsiiniteaduste doktori Jaanus Harro ülevaadet, kuidas rööprähklemine meid tegelikult mõjutab ja mida meiega teeb. Samuti jagavad väärt nõuandeid koolitajad Eero Sikka, Kristjan Otsmann ja Raimo Ülavere. Vaata lähemalt ja registreeri
SIIN.Tulekul
Esinejad: konsultant ja koolitaja Eero Sikka, koolitaja ja coach Raimo Ülavere, koolitaja Kristjan Otsmann, meditsiinidoktor Jaanus Harro.
Toimub: 13.03 Tallinnas
Vaata lisainfot ja registreeri
SIIN.
Allikas: Konverentsid.ee
Seotud lood
Töö- ja turvajalatseid tootva Soome ettevõtte Sievi Jalkine OY Baltikumi müügijuht Ülar Verev ütleb, et väga paljudes valdkondades on oluline pöörata igapäevatöö käigus tähelepanu töötajate turvalisusele ja ka sellele, milliste omadustega töö- või turvajalatseid kantakse.
Enimloetud
1
Lisatud intervjuu Maarika Haidakuga!
2
ABB kogemus: lahkunud töötaja asendamine maksab ligi 30% ametikoha aastapalgast.
Hetkel kuum
Personalijuht saab tehisaru kasutada talendi- ja tulemusjuhtimises, värbamises, arendamises, kaasamises ning personalianalüüsis.
Personalitöö automatiseerimise tarkvaralahendusi on sadu, kui mitte tuhandeid
NB! Lisatud Kai Saardi kommentaar!
Kuidas tööstusettevõtet coachivalt juhtida?
Kas õues liikumist saab toetada personalijuhtimise kaudu?
Tagasi Personaliuudised esilehele