Selgitame, kuidas on seadusandja reguleerinud töötajate ja tööandjate õiguseid ja kohustusi seoses töötajate koolitamisega.
Ajal, mil inimesed muudavad töökohti kas maailmamajanduses toimuva tõttu või senise elukorralduse muutmise soovist, on töötajad üha enam huvitatud täiendõppe ja -koolituse võimalustest. Teisalt tahavad ka tööandjad, et töötajad hoiaksid ennast kursis valdkonnas toimuvate uuenduste ja muudatustega. Olenemata sellest, kas enese täiendamise initsiatiiv tuleb tööandjalt või töötajalt, on selge, et töösuhtes nõuab selline äraolek tööandja ja töötaja vahelist suhtlemist ja kompromisse. Töötaja eemaloleku ajal on tööandja sunnitud töökorraldust muutma, et töö siiski tehtud saaks, samuti võib see tööandja jaoks tähendada lisakulutusi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.