Valitsus kinnitas 18. veebruaril määruse muudatused, mille kohaselt on tööandjal võimalik korraldada töötajale tervisekontrolli vahepealsel ajal silmade ja nägemise kontrolli ka silmaarsti või optometristi juures. Samuti lihtsustub prillide hüvitamise kord tööandja poolt. Muudatused jõustuvad 1. märtsist.
- Tervise- ja tööminister Tanel Kiik Foto: Andras Kralla
„Oluline on, et töötajale oleksid tagatud vajalikud abivahendid, hoolimata nägemishäirete tekke põhjustest ning sellest, kas tervisekontrollide vahepealsel ajal kontrollis nägemist töötervishoiuarst, silmaarst või optometrist,“ üles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Töötajate nägemiskontrolli saatmisel tuleks arvestada, et aluseks on nägemishäire esinemine, mistõttu on töötajal töötamine kuvariga häiritud, mitte aga nägemishäire põhjus.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sotsiaalministeerium on muutmas prillide hüvitamise korda ja seetõttu palus Kaubandus-Tööstuskoda täpsustada, millal peab tööandja töötajale prillid hüvitama ja millal mitte. Ettevõtjate soovitud täpsustused viidi osaliselt ellu, kuid samas muudeti ka eelnõu sõnastust nii, et tööandjal tuleb silmakontroll ja prillid kinni maksta sõltumata sellest, mis töötaja nägemishäireid tegelikult põhjustas.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.