LHV Pank plaanib 2025. aasta esimese kvartali lõpuks koondada kuni 60 ametikohta, viidates vajadusele tõsta efektiivsust ja kulusid kokku hoida. Muudatused saavad võimalikuks tänu tehnoloogilistele uuendustele ja automatiseerimisele, kuid töötajatele tähendavad need keerulisi aegu.
- LHV koondamisteate taustal kinnitab SEB, et neil ollakse pigem värbamislainel ja olukord püsib stabiilne. Foto: Andras Kralla
LHV Pank teatas plaanist koondada 2025. aasta esimese kvartali lõpuks kuni 60 ametikohta, viidates vajadusele muuta tegevust kuluefektiivsemaks. Panga juhatuse esimees Kadri Kiisel tõi välja, et tänu tehnoloogiale saab sama töö tehtud väiksema arvu inimestega. „Kaasaegse panga areng sõltub süsteemide arendamisest, mitte töötajate arvu suurendamisest,“ rõhutas Kiisel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Palgavahemikud avalikustame töökuulutustel lähitulevikus,“ ütles LHV personalijuht Age Leedo
Euroopa Liidu määrus muudab aastast 2026 kohustuslikuks selle, et kõikidel töökuulutustel ka Eestis peab avalik olema pakutava palga vahemik.
Olude sunnil oleme täna taas sarnases olukorras nagu 15 aastat tagasi eelmise majanduslanguse ajal. Kindlasti meenub paljudele, et toona teatas üle päeva üks või teine sõber, tuttav või pereliige, et on koondatud.
2024. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada soovivad, valiti LHV Pank. Esikolmikusse kerkis Swedbanki kõrvale ka Wise.
Kui ettevõtte juht jõuab arusaamisele, et kulude kokkuhoiuks on vaja töötajaid koondada, siis tuleb muu seas ka seadusi täpselt järgida. Tööandja vastutus koondamisel on väga oluline – see nõuab eelkõige läbipaistvat suhtlust töötajatega, et tagada nende õiglane koondamine.
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.