Topeltaruandlus kaob ja andmed hakkavad ise liikuma
Ettevõtjad peavad tulevikus riigile andmeid esitama vaid korra – kui tarkvara on valmis, liiguvad majandus- ja tööandmed automaatselt ning aruandlus muutub ajasäästlikuks.
Majandus- ja tööstusminister Erkki Keldo andis valitsuskabinetile ülevaate, kuidas edeneb üleminek andmepõhisele aruandlusele koostöös ettevõtjatega. Eesmärk on lõpetada dubleerivate andmete kogumine ettevõtjatelt ning muuta aruandlus võimalikult automaatseks ja ajasäästlikuks.
Valitsus otsustas toetada tööandjate esindusorganisatsioonide ettepanekuid, millega lihtsustatakse töötervishoiu ja -ohutuse nõudeid ning vähendatakse halduskoormust. Personalijuhtidele tähendab see paremat tasakaalu ohutuse ja praktilisuse vahel.
Kuigi Google Workspace ja Microsoft 365 on levinud tööriistad koostööks ja failide jagamiseks, ei tohi unustada, et nende turvaline kasutamine algab õigetest seadistustest. Telia küberturbelahenduste arhitekt toob välja kuus levinumat turvaohtu ja seadistusprobleemi, mida kontoritarkvara puhul kindlasti tähele panna.
Hübriidsõja kontekstis on andmete paiknemisest saanud ettevõtete jaoks oluline strateegiline valik, mis mõjutab nii ärilist jätkusuutlikkust kui ka operatiivset turvalisust.
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.