• 08.01.26, 13:31

Aita valida personalitöö valdkonna edendajat!

Äripäev ja Personaliuudised valivad juba kaheksandat korda personalitöö valdkonna edendajat – kandidaate on võimalik esitada 23. jaanuari tööpäeva lõpuni. Personalitöö edendaja selgub 5. veebruaril, mil toimub Personalitöö aastakonverents 2026.
Senised 7 tiitlivõitjat on Estel Pukk, Kadi Tamkõrv, Merje Kärner, Maria Kütt, Ingrid Viinapuu, Kärt Kinnas ja Kai Saard.
  • Senised 7 tiitlivõitjat on Estel Pukk, Kadi Tamkõrv, Merje Kärner, Maria Kütt, Ingrid Viinapuu, Kärt Kinnas ja Kai Saard.
  • Foto: Anette Pärn
Personaliuudised alustasid personalitöö edendaja tunnustamise traditsiooniga juba 2019. aastal, kui ekspertidest koosnev žürii valis ajakirja Personali Praktik möödunud aasta kaanepersoonidest välja personalitöö edendaja. Edaspidi andsime ka lugejatele võimaluse kandidaate nomineerida ja selle traditsiooniga ka jätkame.
Konkurss on hea võimalus tõsta esile kõiki personalitöötajaid, kes teevad oma tööd südamega, on valdkonna eestvedajad ja kes on oma tööga silma paistnud. 2019. aastal valis žürii võitjaks Nortali personalijuhi Merje Kärneri, 2020. aastal osutus võitjaks toonane PARE tegevjuht Kärt Kinnas, 2021. aastal toona Fiizy personalijuhina töötanud Estel Pukk ja 2022. aastal tunnustati taas Nortali personalijuhti, kelleks seekord oli Kadi Tamkõrv. 2023. aastal viis personalitöö edendaja tiitli koju Telia personalidirektor ja PARE juhatuse esimees Ingrid Viinapuu ning 2024. aastal PARE kauaaegne juhatuse liige ja valdkonna tipptegija Maria Kütt. Möödunud aastal tunnustati tiitliga PARE tegevjuhti Kai Saardi. Kellest saab tänavune personalitöö edendaja?

Kuidas saab kandidaati esitada?

Personalitöö edendaja konkursi eesmärk on tunnustada personalitöötajaid ja nende pingutusi oma ettevõtte ja sektori arendamisel. Kandidaadina saab esitada ettevõttes mis tahes personalitööd tegeva töötaja (personalijuht, -spetsialist, värbamisjuht vm).

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kandidaadi esitamisel tuleb selgelt põhjendada, miks just tema vääriks personalitöö edendaja tiitlit. Silmas tasub pidada seda, et just põhjendus on see, mille põhjal žürii oma otsuse langetab. Põhjendusse võib suhtuda ka loominguliselt, sest tiitlivõidu võib tuua ka põnev või ootamatu tegu, mille peale laiem avalikkus ei tulekski. Põhjus võib olla ka silmapaistev tegu, millest teab vaid sisering, kuid mis vääriks kindlasti laiemat tähelepanu. Kandidaat võib olla ka personalitöö silmapaistev eestkõneleja, kes julgeb sõna võtta ja arvamust avaldada.
Kandidaadi esitamisel on oluline, et tema eriline tegu oleks tehtud viimase aasta jooksul ehk vahemikus jaanuar 2024 kuni jaanuar 2025.
Nominentide seast selgub žürii otsusel võitja ning tänavu kuuluvad žüriisse varasemalt personalitöö edendaja tiitliga pärjatud Merje Kärner (Forus), Estel Pukk (Verston), Kai Saard (PARE) (täieneb). Nominendid teeme teatavaks 30. jaanuaril. Personalitöö edendaja tehakse teatavaks juba 5. veebruaril toimuval Personalitöö aastakonverentsil, kuhu kuni 18. jaanuarini saab soetada veel soodushinnaga pääsmeid SIIT!
NB! Konkursile ei saa esitada eelmise aasta võitjat, samuti ei saa konkursile esitada iseennast.

Konkursile on võimalik kandidaate üles seada kuni 23. jaanuarini. Kandidaadi nime, ettevõtte ja põhjenduse koos esitaja andmetega võid saata ka aadressile [email protected].

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele