Kadrian Jaagund: kas kodus töötamine tähendab, et mind ei tohi segada, või vastupidi?
Ühegi töötaja väljavaateid ega kaasatust ei tohiks piirata asjaolu, et ta eelistab osaleda meeskonnatöös virtuaalselt, kirjutab Lindström Eesti ja Läti regiooni asepresident Kadrian Jaagund, tuginedes oma töökogemusele koroonaviiruse ajal.
Juhid peavad olema valmis uutmoodi meeskonnatööks, kirjutab Lindström Eesti ja Läti regiooni asepresident Kadrian Jaagund.
Enamik Eesti ettevõtteid on hakanud naasma sammhaaval normaalse töörütmi juurde ja paljud juhid on saanud aru, et täielik või osaline kaugtöö on uus normaalsus. Kriis pakkus selleks tõhusat kiirkursust, mille käigus tagasid ettevõtted elementaarse igapäevatöö jätkumise distantsrežiimil.
Punktuaalselt üheksast viieni kontoris viibimise asemel kodus või mõnes kolmandas kohas töötamine kipub esimese hooga soodustama ülepingutamist, ent kui reeglid paika panna, võib see hoopis aidata liiga palju töötamise nõiarattast välja murda, tõdetakse seekordses saates „Kasvukursil“.
Käimasolevast meditsiinikriisi tõttu on enamik kontoritööst viidud kaugtöö vormi. Siiski ei tohi unustada, et töötamise puhul peavad nii tööandja kui ka töötaja kinni pidama seadusest tulenevatest tööohutuse ja teistest reeglitest.
Elame uskumatul ajal, kus oleme sunnitud võtma vastu erinevaid väljakutseid pidevalt muutuvate tingimuste tõttu. Seoses viimaste kuude jooksul väldanud nn ebanormaalse olukorraga on selgunud, et üllatus-üllatus, meie juhid ja kolleegid on tavalised inimesed nagu meiegi.
Sobiva seminariruumi leidmine, mis oleks pealinnast piisavalt kaugel, et pakkuda rahu, kuid samas varustatud kõigi vajalike tehniliste lahendustega, on keeruline leida. Veelgi keerulisemaks läheb paiga leidmine siis, kui peale seminari oleks soov ka mõnus matk korraldada, jalgrattaga sõita või lihtsalt maitsvat toitu nautida. Ent selline koht on olemas – Aegviidu Tervisedepoo just seda kõike pakub.