• 08.03.19, 11:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nädala juhtimismõte: ära karda meeskonnaga suhtlemist väljaspool töörolli

Usalduse tekkimine võtab aega, eelkõige eeldab see inimlikke kontakte, kus avatakse ennast veidi rohkem, kui töö seda nõuab.
Suhtlemistreener Kristel Jalak
  • Suhtlemistreener Kristel Jalak
  • Foto: Meeli Küttim
Mulle meenub üks hiljutine juhtum, kus small talk´i koolitusele soovis tulla juht, kellele tema juht oli ette heitnud, et ta ei oska alluvatega rääkida muust kui nende tööga seonduvatest teemadest.
Ilmselt ei suuda seda juhti aidata ainult see koolitus, sest põhjus on tegelikult muus. Väga harva peitub probleem oskuses kui sellises – me kõik oskame rääkida. Samas on see eestlastele omane joon, et ollakse väga sõnaahtrad.
Milles siis asi? Ühelt poolt kindlasti hoiakus, et „meil lobisemise eest palka ei maksta”. Oleme tulnud siia tööd tegema ja tööst vaid räägimegi. Teisalt kammitseb hirm või ärevus selle ees, et äkki lastakse keegi endale liiga lähedale, peaaegu et sõbraks. Lähedus võib olla ebamugav ja hiljem on ehk  keeruline seda inimest juhtida.
Õige! Juhil tulebki hoida teatud distantsi enda ja meeskonna vahel. See aga ei tähenda, et juht ei peaks üldse huvi tundma alluvate väljaspool tööaega toimuva elu ja tegevuse vastu.
Patrick Lencioni oma raamatus „5 põhjust, miks meeskonnad ei toimi” rõhutab, et efektiivse meeskonna toimimise aluseks on usaldus. Usaldus selles mõttes, et sa julged näidata välja oma haavatavust, julged tunnistad, et ei saa aru või ei saa hakkama mõne ülesandega. Kui meeskonnas sellist usaldust pole, siis ei juleta küsida abi ja nõu, koostöö on pärsitud ning hakkavad tulema vead.
Usalduse tekkimine võtab aega. Eelkõige eeldab see inimlikke kontakte, kus avatakse ennast veidi rohkem, kui töö seda nõuab. Siit minu üleskutse juhtidele: ei maksa karta inimlikku mõõdet ja väljaspoole töörolli jäävat suhtlemist. Juht võib siin olla eeskujuks, tunda huvi alluvate elu vastu ning rääkida rohkem ka endast – näiteks oma hobidest, kooliajast, tagantjärgi naljakatest eksimustest vms.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 12:53
Tugevda oma meeskonnavaimu ühisüritustel Ida-Virumaal
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele