Veebruari alguses tutvustati Tallinna Ülikoolis Euroopa tervise, vananemise ja tööjätu uuringu (SHARE) tulemusi. See uuring pakub mitmekülgset infot Eesti vanemaealiste elanike sotsiaal-majanduslikust reaalsusest võrdluses teiste Euroopa riikidega.
- Suhteliselt palju vanemaealisi on hõivatud tipp- või keskastme spetsialistidena ja tähelepanuväärne on, et enam kui 90% vanemaealisi töötajaid on oma tööga rahul. Foto: pixabay.com
Tegemist on küllalt mahuka küsitlusuuringuga, millega kogutakse infot vanemaealiste tervise, töötamise, pensionile jäämise, vaba aja tegevuste, sotsiaalvõrgustike jm kohta. Uuringu Eesti valimisse kuulub enam kui 7000 inimest alates 50. eluaastast. Küsitluslained toimuvad iga kahe aasta järel ja see võimaldab analüüsida vananemisel toimuvaid muutusi nii üksikisiku kui ühiskonna tasandil.
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.