Värskes Tööminutite saates rääkis tööinspektsiooni jurist Meeli Miidla-Vanatalu Euroopa Töötervishoiu ja Tööohutuse Agentuuri käima lükatud kampaaniast ja sellest, kuidas võiksid Eestis inimesed vaatamata eale püsida töötades tervena.
- Foto: SXC/Thiago Felipe Festa
Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur (EU-OSHA) alustab aprillist uut kahe aastast kampaaniat „Tervislikud töökohad sõltumata east”. Eestis alustame kampaaniaga juba 28. aprillil, päeval, mil tähistatakse ülemaailmset töötervishoiu ja tööohutuse päeva.
Miks sellist kampaaniat läbi viiakse? Eesmärgiks on pöörata tähelepanu töötervishoiule, rõhutada tervisekontrolli tähtsust ja eelkõige seda, kuidas tervena vananeda tööelu algusest saati. Tööinspektsiooni viimaste aastate järelevalve tulemused näitavad selgelt, et Eesti ettevõtetes on probleemiks tervisekontrolli korraldus, kuid lisaks on murettekitav, et kasvutrendi näitab juhtumite arv, kus töötaja sureb töökohal äkitselt terviserikke tagajärjel. Selline juhtum ei ole seaduse mõistes vaadeldav tööõnnetusena, kuid mõnel puhul oleks saanud siiski seda ennetada töötaja õigeaegse tervisekontrolli suunamisega.
Kahtlemata ei aita tervisekontrolli korraldamine alati vältida tervisekahjustuse teket, kuid võimaldab kiiremini avastada tööga seotud terviseriske. Töötajate, töökeskkonnaspetsialisti ja töötervishoiuarsti koostöö tulemusel saab igas ettevõttes kavandada abinõud töötate tervisekahjustuse või selle süvenemise vältimiseks. Tervislike töökohtade kampaania raames on tööinspektsioon kavandanud tervisekontrolli ja töötervishoiuga üldiselt seotud info jagamist ning teavitusürituste korraldamist koostöös töötervishoiuarstidega.
Juba aprillis toimuvad tasuta teabepäevad üle Eesti – täpsemat ürituste toimumise aja ja koha kohta on võimalik leida ka tööelu portaalist. Tervislikku töötamist!
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.