4. detsember 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Kahe tunni reegel: mõtle segamatult kaks tundi nädalas

Foto: pixabay.com
Paljud kuulsad intellektuaalid ja teadlased ei teinud palju muud peale mõtlemise. See aitas lahendada probleeme ja leida uusi ideid ning lahendusi. Albert Einsteinil tekkis mõte relatiivsusest 16-aastasena. Ta oli mõtete mõlgutaja.

Teedrajav teooria, mille põhjal ta töötas välja füüsika alused, kangastus talle tegelikult ühe tema kuulsa mõtteeksperimendi käigus. Ta mõtles selle üle, mis juhtuks, kui ta peaks sõitma püsival kiirusel liikuval valguslainel, näiteks nagu surfar. Arvestades seda, et nad liiguksid sellisel juhul sama kiirusega, prognoosis ta, et valguslaine näiks talle tardununa. Siis ta seda veel ei teadnud, aga see lihtne mõte kummutas peagi füüsikas paari viimase sajandi jooksul korraldatud muljetavaldavate uurimustööde tulemused. See muutis kõike.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Personaliuudised.ee toetajad:
Helen RootsPersonaliuudised.ee juhtTel: 55 988 223
Cätlin PuhkanPersonaliuudised.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700
Mirell SoaseppKonverentside programmijuhtTel: 55 565 456