• 04.12.17, 13:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kahe tunni reegel: mõtle segamatult kaks tundi nädalas

Paljud kuulsad intellektuaalid ja teadlased ei teinud palju muud peale mõtlemise. See aitas lahendada probleeme ja leida uusi ideid ning lahendusi. Albert Einsteinil tekkis mõte relatiivsusest 16-aastasena. Ta oli mõtete mõlgutaja.
Kahe tunni reegel: mõtle segamatult kaks tundi nädalas
  • Foto: pixabay.com
Teedrajav teooria, mille põhjal ta töötas välja füüsika alused, kangastus talle tegelikult ühe tema kuulsa mõtteeksperimendi käigus. Ta mõtles selle üle, mis juhtuks, kui ta peaks sõitma püsival kiirusel liikuval valguslainel, näiteks nagu surfar. Arvestades seda, et nad liiguksid sellisel juhul sama kiirusega, prognoosis ta, et valguslaine näiks talle tardununa. Siis ta seda veel ei teadnud, aga see lihtne mõte kummutas peagi füüsikas paari viimase sajandi jooksul korraldatud muljetavaldavate uurimustööde tulemused. See muutis kõike.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 15:11
Kümme aastat koostööd ja üle saja töökoha: töötukassa aitab Ida-Virumaal tegutseval TNC-Componentsil kasvada
Kohtla-Järvel asuv TNC-Components on üks suurimaid mööblikomponentide, köögi- ja vannitoamööbli ning garderoobide tootjaid Eestis. Selles, et üle 20 aasta tegutsenud ettevõte saaks usinalt kasvada ja areneda, on oma roll ka töötukassa Ida-Virumaa osakonnal. Just nende abil leitud inimestega on tänaseks täidetud suurem osa töökohtadest, mida on ettevõttes ühtekokku 115.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele