Tänavu Eesti parimaks juhiks valitud Kai Realo teab kogemuste põhjal, et kui võimendad oma tugevaid külgi üle, muutuvad need nõrkusteks. Selleks et tabada ära, millal hakkab tugevusest saama nõrkus, on Kail õpetus: tuleb kuulata teiste tagasisidet ja seejärel end teadlikult muutma hakata.
- Kai Realo Foto: Eiko Kink
„Ma olen loomult tugev inimene. Olen nõus eest vedama, ei kohku raskuste ees tagasi ega lase end probleemidest heidutada. Kui jama on majas, siis inimesed teavad, et ma ei hakka nutma ega karjuma, vaid leian lahenduse. Tugev olemise teine külg on aga see, et teistele ei pruugi minu tempo jõukohane olla. Ma jooksen üksi ees, meeskond jääb maha ega saa minult tuge,” selgitab rohkem kui 700 inimesele tööd andva Circle K Eesti juht, kuidas tugevus võib hoopis nõrkuseks muutuda. Paarikümneaastase juhistaaži jooksul on Kail enda isikuomaduste kallal tulnud tööd teha rohkem, kui kõrvaltvaataja eales usuks.
Seotud lood
Ideaalses maailmas tahaksime kõik elada ja töötada keskkonnas, kus kõigiga võimalikult palju arvestatakse ja ainuüksi inimeste heaolu – nii kollektiivse kui individuaalse – poole püüdlemine ongi juba iseenesest oluline eesmärk. Päris elu on ideaalist kahtlemata kaugel, mistõttu keskendubki käesolev artikkel sellele, miks on võrdsuse ja mitmekesisuse poole püüdlemine ka majanduslikult mõistlik teguviis.