HKScan koondab kontoritöötajaid

Rauma lihakombinaat
Rauma lihakombinaat

Möödunud aastal 50 miljonit eurot kahjumit saanud Soome lihatööstus koondab tänavu 220 töötajat.

Koondamised toimuvad kõikides riikides, s.t Põhjamaades, Poolas ja Baltikumis, ega puuduta tavalisi liinitöölisi. Kontoritöötajaid on kontsernil pea 1200, teatas Rakvere lihatööstuse emafirma HKScan börsile.

"Viimastel aastatel on HKScani konkurentsivõime kahanenud, me ei ole turunõudluse muutustele suutnud reageerida ei piisava paindlikkuse ega kuluefektiivse lähenemisega, " ütles ettevõtte tegevjuht Tero Hemmilä.

Kontsern loodab muudatuste tulemusel hoida kokku 10 miljonit eurot aastas, alates käesoleva aasta neljandast kvartalist, see on osa 40miljonisest säästuprogrammist, millest kontsern teatas mullu suvel.

Käive languses, kahjum vähenes

Ettevõtte käive oli languses ka aasta lõpus, neljandas kvartalis teeniti 455 miljonit eurot, võrreldes aastataguse 475 miljoni euroga. Aastakäive jäi 2017. aastale alla 90 miljoni euroga ning oli 1,7 miljardit eurot.

Intressieelne kahju oli neljandas kvartalis 3,8 miljonit eurot ja aastas 49,5 miljonit eurot. Kontserni netovõlg on 290 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Äripäev

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Personaliuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Tööriistad

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Valdkonna töökuulutused

AZETS INSIGHT otsib särasilmset PERSONALISPETSIALISTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

05. märts 2019