• 13.03.19, 13:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Korduma kippuvad küsimused

Personali Praktiku lugejate küsimustele vastab tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Kaire Saarep.
Korduma kippuvad küsimused
  • Foto: Pixabay.com
Viimase kuu jooksul oleme võtnud ettevõttesse tööle kaks uut inimest, kellel on mõlemal sarnane suhtumisprobleem. Meile on täiesti uus olukord, kus töötajad, kellele jagatakse tavapäraseid tööülesandeid, tõlgendavad seda diskrimineerimisena. Viimane juhtum oli selline, et tööandja palus töötajal esitada analüüs esialgsest ajakavast üks päev varem (selle tegemiseks jäi aega ikkagi rohkem kui üks nädal), sest juhtkonna koosoleku aeg muudeti varasemaks. Töötaja ärritus ja süüdistas tööandjat diskrimineerimises, sest teised töötajad ei pidanud enda ülesannet varem valmis saama. Samas polnud teiste töötajate raport juhtkonna koosoleku jaoks seekord oluline. Mida sellises olukorras teha?

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.12.25, 10:55
Tunnustatud Persona iseteenindus säästab juhtide tööaega
HR tarkvara peetakse sageli vaid HR osakonna asjaks, millesse teised organisatsiooni osad peaaegu ei puutu. See arvamus on aga tänu iseteenindusportaalidele nüüdseks aegunud. Töötajate iseteenindus HR tarkvaras on osa personalihalduse töövoost – uus suhtluskanal tööandja ja töötajate vahel, mis kaotab kõigi osapoolte jaoks ära hulga aeganõudvaid manuaalseid tegevusi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele